Дивовижна історія одного діаманта

Боббі Оскарсон з Колорадо заплатила всього 8 доларів за вхід в парк Crater of Diamonds, де знайшла дорогоцінний камінь, вартість якого сьогодні оцінюється в мільйон доларів.

Витягуючи з землі в парку невеликий камінчик, Боббі і уявити не могла, що скоро про неї заговорить весь Інтернет і багато міжнародних видання.

Алмаз Esperanza, знайдений Боббі в червні минулого року, важив 8, 52 карата і мав форму бурульки. Після 130 годин кропітка роботи відомий огранщик Майк Бота перетворив його в шикарний діамант-тріолет вагою 4, 65 карата. За дивним перетворенням можна було спостерігати в прямому ефірі на каналі YouTube.

Огранювання «тріолет», яка налічує рівно 147 фасет, є власною розробкою Майка Боти: за формою вона нагадує сльозу і поєднує елементи огранки «смарагд» і «трапеціоід». Дорогоцінний камінь має вищу категорію кольору (D) і чистоти (IF, «бездоганний»). За оцінками експертів, власниця зможе продати свою знахідку за мільйон доларів. Таким чином, Esperanza, що в перекладі з іспанської означає «надія», став найдорожчим діамантом, коли-небудь виявлених на території США.

В даний час діамант прикрашає ефектний платиновий кулон, розроблений дизайнером Яном Дугласом з Веллінгтона (Нова Зеландія). Кулон інкрустований ще 10 канадськими діамантами Sirius Star.

Після тріумфального турне по ювелірних магазинах в Арканзасі, Каліфорнії, Техасі та Флориді прикраса буде продано на аукціоні, який відбудеться 15 лютого. Взяти участь в аукціоні можна особисто, подавши заявки через мережу ювелірних магазинів Black, Starr & Frost.

Фахівці-геммологи довго не могли визначитися з оцінкою Esperanza, тому що це справді дивовижний діамант, справжній скарб Америки. По-перше, це п'ятий за величиною камінь, знайдений в Crater of Diamonds, по-друге, він абсолютно бездоганний з точки зору кольору і чистоти, а по-третє, його огранювання настільки ж унікальна, як і сам камінь.

15 лютого вже не за горами, і ми будемо пильно стежити за долею діаманта Esperanza.

Цілком можливо, що його купить якийсь принц із Саудівської Аравії. Однак і в нашому штаті є люди, які не пошкодують коштів, щоб унікальна знахідка не покинула рідних місць. Джоан Еллісон, прес-секретар міністерства парків і туризму штату Арканзас

Залиште Свій Коментар