кунцит

Гарний напівдорогоцінне каміння - різновид сподумена рожевого, бузкового та фіолетового кольору.

  • Мінерал: Сподумен
  • Колір: Відтінки рожевого, бузкового та фіолетового
  • Твердість по Моосу: 6, 5-7
  • Щільність: 3, 1-3, 2 г / см 3

Історія кунцита

Свою назву кунцит отримав на честь американського вченого Джорджа Кунца, який вперше описав його в 1902 році. Камінь був виявлений в Каліфорнії двома старателями, батьком і сином Сінклер. Вони не змогли самостійно ідентифікувати знайдений мінерал і віддали на вивчення геммологи, таким чином втративши слави першовідкривачів. З тих пір завдяки своїй красі кунцити набирають популярність серед поціновувачів дорогоцінних каменів.

Фізико-хімічні властивості кунцита

Кунцит - прозорий мінерал ніжного рожевого, бузкового або фіолетового кольору. Є різновидом сподумена, силікату алюмінію і літію - LiAi (Si 2 O 6). Колірна палітра мінералу обумовлена ​​наявністю домішок марганцю.

Кунцит дуже чутливий до сонячних променів і під їх дією може знебарвлюватися. Відмінною рисою натурального каменю є наявність поздовжніх вертикальних штрихів всередині кристалу. Мінерал має хороші оптичні властивості, однак через свою крихкості дуже складний в огранювання.

родовища кунцита

Освіта кунцита відбувається в основному в гранітних пегматитах, великі непрозорі кристали можуть досягати 10 метрів в довжину і мати вагу в кілька тонн. Сподумен - досить широко поширений мінерал, однак кунцити ювелірної якості зустрічаються в природі не так вже й часто.

Найцінніші екземпляри видобувають в Бразилії. Дорогоцінний кристал масою 110 кг був виявлений в 1910 році в штаті Мінас-Жерайс. На даний момент це найбільший ювелірний кунцит.

З середини XIX століття активно розробляються родовища в Каліфорнії, США. Найвизначнішою американської знахідкою є рожевий кунцит довжиною 30 см, зараз він виставлений в Х'юстоні в Музеї природної історії. Останнім часом ювелірний ринок почали завойовувати камені з Афганістану і Африки.

Цілющі і магічні властивості кунцита

Кунцит допомагає вільно входити в стан медитації, сприяє концентрації думок. Камінь зміцнює енергетичне поле, відображає негатив, дозволяє людині відчувати себе комфортно навіть в галасливому натовпі. Він сприяє творчій реалізації і самовираження, пробуджує приховані таланти.

Кунцит налаштовує людину на чуттєво-емоційне сприйняття світу, роблячи його одночасно влюбливим і привабливим для протилежної статі, тому він стане хорошим помічником в пошуках любові.

Що стосується цілющих властивостей мінералу, він позитивно впливає на діяльність кровоносної системи, нормалізує пульс і серцевий ритм. Кунцит прискорює післяопераційне відновлення, полегшує вихід з загального наркозу, підвищує імунітет. Камінь корисний при невралгічних захворюваннях, нейтралізує стресові стани, попереджає напади страху і паніки. За рахунок сильного заспокійливого дії кунцит позбавляє від безсоння, викликаної нервовим напруженням.

Кому підходить кунцит

Кунцит підходить для глибоко замкнутих, чутливих особистостей, він гармонізує їх багатий внутрішній світ із зовнішнім соціальним оточенням, розвиває толерантність і терпимість до інших людей, допомагає уникнути депресій.

Це дуже гуманний камінь, він любить всіх, незалежно від зодіакальною приналежності і характеру. Як правило, кунцит швидко налаштовується на господаря, і чим довше знаходиться поруч, тим сильніше проявляє свої властивості.

І все ж серед всіх знаків Зодіаку найбільшу користь кунцит здатний принести Тельцям, Левам і Скорпіонам.