рубеллит

Царський напівдорогоцінне каміння красивого рожево-червоного кольору, що дарує своєму власникові натхнення, мужність і впевненість у собі.

  • Мінерал: Турмалин
  • Колір: Всі відтінки червоного
  • Твердість по Моосу: 7-7, 5
  • Щільність: 2, 9-3, 26 г / см 3

Історія рубеллита

Історія цього каменю починається з 1794 року, коли його знайшов і описав Річард Кирван, ірландський учений. Назва рубеллита походить від його кольору - в перекладі з латинської rubellus означає «червоний». Рубеллит, як і шпінель, відноситься до благородних напівкоштовних каменів і присутній в коронах англійських і російських монархів. Починаючи з XVIII століття цей камінь використовується ювелірами для прикраси вінчальних корон російських царів.

Хімічні та фізичні властивості рубеллита

Рубеллит є однією з різновидів турмаліну. Його колір обумовлений наявністю домішок марганцю. Хімічна формула, якої описується склад рубеллита, - Na (Li, Al) 3 Al 6 [(OH) 4.

Колірна гамма рубеллита є всі відтінки червоного: від ніжно-рожевого до насиченого яскравого кольору з переходом у фіолетовий. Камінь має скляний блиск і відрізняється красивою грою світла на гранях, що було гідно відзначено ювелірами.

Вартість рубеллита залежить від величини, прозорості і кольору. Наприклад, камінь розміром в 5 карат коштує більше 2000 доларів. Найбільш цінними є рубелліти, мають темно-вишневу забарвлення. Вони називаються сибаритами.

родовища рубеллита

Найцінніші рубелліти видобуваються в Бразилії. Вага однієї друзи може досягати 4-х тонн, а довжина найбільшого відростка - трохи менше метра. Видобувні в шахтах острова Ельба камені настільки гарні, що вони отримали окрему назву - ельбаїти.

У Росії рубеліт добувають на Уралі і в Забайкаллі. Також, багаті родовища розташовані в Америці, Мозамбіку і Намібії, Чехії, Німеччини та на острові Мадагаскар.

Як відрізнити натуральний рубеліт від підробки

Досить часто при покупці прикраси з рубеллита, виникають сумніви в достовірності каменя. Розвіяти їх нескладно, потрібно просто звернути увагу на кілька моментів:

  1. Твердість натурального рубеллита досить висока. Спроби подряпати його не увінчаються успіхом, на відміну від фальшивки.
  2. Якщо камінь злегка нагріти і піднести до дрібних шматочках паперу, то натуральний рубеліт буде їх притягувати, а з підробкою нічого не станеться.
  3. Штучний камінь в більшості випадків буде відрізнятися від природного своєю бездоганною чистотою і відсутністю вкраплень (подряпин) всередині мінералу.
  4. Якщо ж після цих дій підозри не пропали, то можна віднести його на перевірку до ювеліра і отримати професійне експертний висновок.

Лікувальні та магічні властивості рубеллита

Рубеллит здатний поліпшити пам'ять і позбавити від захворювань травної системи, сприяє нормалізації сну і перешкоджає появі нічних кошмарів. Камінь насиченого малинового відтінку застосовується Літотерапевт при лікуванні хвороб залоз внутрішньої секреції. Також, власники рубеллита легко знаходять баланс між роботою і відпочинком, менше нервують і турбуються через дрібниці.

Магічні властивості рубеллита досить великі. Камінь, оправлений в золото, здатний залучити взаємне почуття в життя власника. Якщо ж така прикраса з рубеллита подарувати коханій людині, то відносини і почуття збережуться надовго. Камінь допомагає боротися з безпричинними страхами і позбавляє від невпевненості в собі.

Кому підходить рубеліт

Серед знаків Зодіаку рубеліт найкращим чином проявляє себе в персні на руці чоловіків-Терезів. Вони знаходять мужність, стійкість і позбавляються від невпевненості в собі. Якщо власник належить до Скорпіонам, то камінь допоможе трансформації його сексуальної енергії.

Крім того, рубеліт підходить наступним знакам Зодіаку: Лев, Стрілець, Козеріг. Головне, щоб власник мав достатній запас внутрішньої сили. Інакше камінь замість допомоги може нашкодити людині.

Залиште Свій Коментар