родоліт

Дивно красивий камінь неповторного рожево-червоного кольору, є різновидом піропу, який в свою чергу входить в гранатове групу.

  • Мінерал: Піроп (гранат)
  • Колір: Рожевий, фіолетово-червоний
  • Твердість по Моосу: 7-7, 5
  • Щільність: 6, 8-8 г / см 3

У природному вигляді це невеликі кристалічні включення гіперстінового гнейсов. Стандартний розмір їх - близько 2 см. Великі кристали зустрічаються дуже рідко.

За хімічним складом родолит - це алюмосилікат, в ньому також спостерігається високий вміст заліза і магнію.

Родоліт був класифікований як самостійний мінерал в 1959 році американським вченим Андерсеном. До цього родолит продавали під виглядом рубіна, шпінелі, богемського граната і гарамантіна.

родовища родолитом

Багаті родовища родолитом можна знайти в Танзанії, Шрі-Ланці, Кенії, Зімбабве і Скандинавії. Зустрічається він і в США - в штаті Північна Кароліна. На території Росії родовища родолитом розташовані на Кольському півострові і в Карелії, але якість таких каменів значно нижче, ніж азіатських або африканських.

Використання родолитом

Камінь родолит, який у багатьох країнах світу відноситься до категорії дорогоцінних, широко використовується в ювелірному мистецтві. Кристалам надають різну форму, в тому числі распостраненая кругле огранювання, маркіз, а також з овальними або ступінчастими гранями. Часом трапляються камені незвичайної авторської огранки з більш високою вартістю. Низькоякісним родолитом надають форму кабошона. Включення і тріщини не зважають ознакою непридатності каменю - вони, навпаки, можуть химерно заломлювати світлові промені. Основні критерії для родолитом - розмір і колір.

Прикраси з родолитом можна зустріти не тільки жіночі, але і в чоловічі. Нерідкі затискачі для краваток, запонки і персні з рожево-червоними кристалами.

вартість родолитом

Ціна на родолит на світових ринках має тенденцію до постійного зростання. У 1977 році карат ограненного родолитом міг коштувати не вище 100 доларів, а вже в 1982 році ціна піднялася в три рази. Сьогодні один карат граната родолитом обійдеться від 1500 рублів.

Цінуються не тільки рожеві різновиди каменю, але і з олександритовим ефектом. Такі родоліти мають яскравий малиновий колір при штучному освітленні, а під впливом сонячних променів набувають зеленуватий відтінок.

Лікувальні та магічні властивості родолитом

Літотерапевт вважають, що родолит нормалізує діяльність нервової системи, захищає від наслідків стресу, підвищує імунітет і благотворно впливає на серцево-судинну систему. Також він володіє заспокійливим ефектом, позбавляє від тривалої депресії і нав'язливих думок. Здатний допомогти в боротьбі з нічними кошмарами. Родоліт - хороший засіб для профілактики хвороб органів дихання.

Кому підходить родолит

Як майже будь-який камінь яскравого червоного кольору родолит вважається символом пристрасті, чуттєвості і, звичайно, любові. З цієї причини камінь родолит рекомендується носити тим, хто шукає відносин палких і яскравих, незалежно від того, чоловік це чи жінка. Жінки стануть немов магнітом притягувати чоловічу увагу, а чоловіки збільшать свою привабливість і сексуальність в очах представниць прекрасної статі. Варто лише зазначити, що пані слід носити родолит на правій руці.

Крім допомоги у відносинах властивості родолитом поширюються і на ділове життя свого власника: камінь підтримає в будь-яких починаннях, додасть душевних сил і впевненості в собі. У зв'язку з цим прикраси з родолитом варто носити тим, хто займає високий пост або наполегливо прагне до нього.

Зодіакальні переваги каменю поширюються в першу чергу на Львів і Стрільців: цих пристрасних і емоційних натур родолит може приборкати і допомогти в контролі над спалахами гніву.

Залиште Свій Коментар