Индиголит

Рідкісний синій турмалін, своїм розкішним глибоким кольором нагадує нескінченні води океану.

  • Мінерал: Турмалин
  • Колір: Відтінки синього до зеленувато-синього і синьо-чорного
  • Твердість по Моосу: 7-7, 5
  • Щільність: 3-3, 2 г / см 3

Історія індіголіта

Индиголит - це напівдорогоцінне каміння, різновид турмаліну насиченого синього кольору. Часто його так і називають - синій турмаліном. Ім'я камінь отримав завдяки своєму красивому відтінку «індиго».

Индиголит часто плутають з сапфіром. Однак перший все ж більш доступний, а також набагато більш крихкий. У зв'язку з цим схожістю в комерційній термінології навіть ходять такі назви каменю, як уральський сапфір, бразильський, сибірський сапфір і інші.

Фізико-хімічні властивості індіголіта

Индиголит відноситься до силікатів. Залежно від складу змінюється відтінок каменю. Так, серед мінералів зустрічаються синьо-зелені відтінки і зеленувато-блакитні, більше нагадують аквамарин. Все залежить від валентності заліза.

Кристали індіголіта - з чітко-вираженої паралельної штрихуванням. Відмінно заломлюють світло і мають гарний скляним блиском.

родовища індіголіта

На Середньому Уралі индиголит був вперше знайдений лише в XIX столітті. У Забайкаллі, в долині річки Урульга кристали синього турмаліну знаходять з 1847 року. Є також родовища індіголіта в Іркутській області.

Синій турмалін знаходять в Фінляндії, Намібії, Афганістані, на острові Шрі-Ланка, і в США (штат Массачусетс). Однак лідером з постачання цього рідкісного напівдорогоцінного каміння вважається Бразилія. Там видобувають понад 75% всього світового обсягу індіголітов, використовуваних в ювелірній промисловості.

Як відрізнити підробку

Особливість будь-яких турмалінів, в тому числі і індіголіта, - колірна неоднорідність. Навіть коли переважає єдиний відтінок, на світлі завжди можна помітити різну інтенсивність забарвлення. Часто навіть у маленьких кристалах видно явні колірні переходи, що робить дорогоцінний камінь неймовірно красивим. У підробки такого ефекту не буде.

Лікувальні та магічні властивості індіголіта

Як відомо, будь-який мінерал має своїм унікальним набором властивостей, здатних сприятливо впливати на його власника. Индиголит - це джерело позитивної енергії: він може захистити від стресів і неврозів, і підтримає в боротьбі вегетосудинною дистонією. Крім того, синій турмалін здатний нормалізувати вироблення гормонів щитовидної залози і надниркових залоз.

Людям, схильним до депресій більше підходять екземпляри з зеленуватим відтінком. А особливо емоційним натурам рекомендуються насичено-сині індіголіти.

Кому підходить индиголит

Серед всіх знаків Зодіаку индиголит підходять найкраще представникам Вогненної стихії: Овнам, Левам і Стрільцям. Сильним і цілеспрямованим особистостям цей камінь буде приносити удачу, прискорювати досягнення успіху і підтримувати міцне здоров'я.

Також индиголит прекрасно підходить і Терезам. Він сприяє врівноважування поглядів і прийняття правильних рішень.