Єремєєва

Унікальний камінь аквамариново-блакитного кольору, що входить в десятку найбільш рідкісних у світі мінералів на ряду з тааффеітом, мусгравітом і синім гранатом.

  • Мінерал: Єремєєва
  • Колір: безбарвний, світло-бежевий, блідо-жовтий, відтінки блакитного
  • Твердість по Моосу: 6, 5-7, 5
  • Щільність: 3, 31-3, 33 г / см 3

Історія еремеевіта

Цей незвичайний рідкісний мінерал був відкритий не так давно, а саме - в 1859 році. Але в ті часи перші знахідки плутали з аквамарином. Безумовно, камені мають сильне зовнішню схожість, однак більш глибоке вивчення дозволило виділити Єремєєва в окрему групу в 1883 році. Назва ж камінь отримав на честь П.В. Єремєєва, відомого російського мінералога.

Фізико-хімічні властивості еремеевіта

Хімічна формула мінералу - Al 6 (BO 3) 5 F 3. Єремєєва - прозорий мінерал з красивим скляним блиском, крихкий, з раковістим зламом. Колір еремеевіта варіюється від блідо-жовтого і коричневого до небесно-блакитного. Жовті мінерали зустрічаються ще рідше блакитних. Кристали еремеевіта володіють п'єзоелектричними властивостями.

родовища еремеевіта

Перші поклади цього каменю були знайдені французьким мінерологом А.А. Дамур в Забайкаллі, на горі сотку. В цілому місць, де можна знайти Єремєєва, вкрай мало. В основному це рідкісні поклади в Росії, Намібії, Таджикистані і на Мадагаскарі. Однак сьогодні на ринку дорогоцінних каменів можна зустрічаються еремеевіти тільки з двох країн:

  • Намібії - кристали еремеевіта синього кольору на тонкій турмаліновим підкладці;
  • Бірми - безбарвні ограновані камені, завбільшки приблизно в 2 мм.

Невеликі кристали у формі призми присутні в гранітних пегматитах. Як і інші борати, Єремєєва утворюється в усихаючих соленосних басейнах.

Найбільший Єремєєва важить 27 карат, і був знайдений на острові Мадагаскар. А завдяки неймовірній рідкості каменю ціни на нього починаються в середньому з 600 доларів - і це за екземпляри посередньої якості.

Магічні і лікувальні властивості еремеевіта

Незважаючи на те, що камінь відомий не так давно, його магічні і лікувальні властивості вже оцінені по достоїнству. Єремєєва надає заспокійливу дію на організм, допомагає впоратися з депресією, вегетосудинною дистонією, неврозами.

Крім того, камінь допомагає розкривати потенціал людини і підтримує тих, хто вважає за краще думати лише на свої сили і досвід, замість мінливої ​​удачі.

Кому підходить Єремєєва

Астрологи вважають, що Єремєєва можуть носити представники будь-якого знака Зодіаку. Однак особливо корисний він буде для «водний» знаків. Їм Єремєєва здатний принести багатство і велике щастя.

Залиште Свій Коментар