12 найдорожчих годинників в світі

Що б ви хотіли: розкішний особняк на березі моря з власним автопарком або одні єдині годинник?

Хоча переважна більшість з нас не може навіть мріяти про те, щоб купити собі годинник за мільйон доларів, існує цілий ринок подібних творінь, чий цінник сильно перевищує семизначні числа. Звичайно, на мільйон можна купити собі комфортабельний особняк з шикарним виглядом в будь-якій точці земної кулі, але, з іншого боку, за ту ж суму можна стати володарем досконалого ексклюзиву, чия цінність буде лише зростати з року в рік.

Ми пропонуємо вам поглянути на найдорожчий годинник сучасності. Єдина деталь: у списку представлені екземпляри, що заслужили свою вартість в першу чергу історичною цінністю, технічною складністю і художнім виконанням. Тому тут ви не побачите виробів, суцільно посипаних діамантами. Їх ми продемонструємо як-небудь іншим разом.

12. Jaeger-LeCoultre Hybris Mechanica Grande Sonnerie

2, 5 мільйона доларів

Марка Jaeger-LeCoultre була заснована в 1833 році Антуаном ЛеКультр. Годинники Hybris Mechanica Grande Sonnerie стали свого часу володарями звання «Найскладніші годинник в світі». У годиннику використовується калібр 182. Також Hybris Mechanica включають 1300 складових частин, 26 ускладнень і все це укладено в 44-міліметрових корпус з 18-каратного золота.

11. A. Lange & Sohne's Grand Complication

2, 6 МІЛЬЙОНА ДОЛАРІВ

Німецька компанія A. Lange & Söhne була заснована в 1845 році. У 2013 бренд представив ще одні неймовірно дорогий годинник - Grand Complication, вартістю 2, 6 мільйона доларів. Корпус з рожевого золота діаметрів 50 мм і 867 складових частин.

10. Franck Muller Aeternitas Mega 4

2, 7 мільйона доларів

Годинники Aeternitas Mega 4 Grande Sonnerie Westminster Carillon були спроектовані і створені в швейцарської годинникової компанією Franck Muller. Заснована в 1991 році в Женеві компанія обдарувала свої флагманські годинник 36 ускладненнями і 1483 складовими деталями, що робить їх найскладнішими в світі наручними годинниками.

9. Patek Philippe 1953 Heures Universelles Model 2523

2, 9 мільйона доларів

Коли мова йде про створення дорогих годинників класу люкс, то в цій справі немає рівних Patek Philippe & Co. Компанія була заснована в 1839 році і може запропонувати самому вимогливому клієнтові непоганий вибір по-справжньому виняткових годин. Даний витвір Patek Philippe укладено в 18-каратний золотий корпус і дає можливість стежити за часом відразу в декількох різних часових поясах, а покритий емаллю циферблат демонструє карту Північної Америки.

8. Patek Philippe 1895/1927 Yellow Gold Minute Repeating

3 мільйони доларів

З необхідним резервом в $ 600 000, цей годинник стали найдорожчими з усіх, коли-небудь проданих на аукціоні Sotheby's, досягнувши ціни 2, 994 мільйона доларів. Будучи частиною колекції Генрі Грейвса мл., Годинник бути налаштовані на будь-яку дату, аж до 1895 року, незважаючи на те, що випущені були в 1927 році.

7. Blancpain Le Brassus Tourbillon Carrousel

3, 8 мільйона доларів

Гравітація - найгірший ворог механічних годинників. І годинникарі усього світу використовують різні методи для того, щоб зменшити її негативний ефект, на рух в годиннику. Турбийон і карусель - теж є такими методами. І особливо унікальними годинник Blancpain le Brassus Tourbillon Carrousel робить той факт, що в них використовуються і той і інший. Насправді Blancpain стали першими, хто вдався до такого прийому. Належна Swatch Group компанія, заснована в 1735 році, заслужила повагу і захоплення своїх колег «по цеху» саме за інновації подібні до цієї. Годинники мають 44, 6 мм корпусом і складаються з 379 частин.

6. Patek Philippe 1939 Platinum World Time

4 мільйони доларів

Одні з найбільш загадкових годин в світі, чия історія створення досі покрита масою таємниць. Єдине що ми знаємо, це те, що годинник були продані в 2002 році на аукціоні Antiquorum за 4, 026 мільйона доларів. Експерти припускають, що, швидше за все, цей годинник були випущені в єдиному екземплярі.

5. Louis Moinet «Meteoris»

4, 6 мільйона доларів

Технічно Meteoris - це комплект з 4 хронографів, на додаток до якого йде ще й домашній міні-планетарій і який був проданий за 4, 599 мільйона доларів. Але з огляду на його унікальність і конструкцію, створену з дорогоцінних матеріалів, ми порахували, що він заслужив місце в цьому рейтингу.

Об'єднавши свої зусилля з Люком Лабенн, Louis Moinet створили годинник з додаванням не тільки справжніх шматочків з Місяця, але також з метеорита Марса і з астероїда.

4. Breguet & Fils, Paris, No. 2667 Precision

4, 7 мільйона доларів

Ще один член команди Swatch Group - бренд Breguet. Швейцарська компанія була заснована в 1775 році Абрахамом-Луї Бреге. Їх найдорожче творіння являє собою кишеньковий годинник з 18-каратного золота, які в далекому 1814 році були продані всього лише за 5000 франків. Зараз же ціна NO. 2667 Precision наближається до 5 мільйонів доларів.

3. Patek Philippe тисяча дев'ятсот сорок три Watch Ref. 1 527

5, 5 мільйона доларів

Вантажні годинник були зроблені в 1943 році і можуть з гордістю носити звання найдорожчих у світі наручного годинника. Корпус 1943 Watch Ref. 1 527 зроблений з 18-каратного золота, а циферблат з матового срібла, діаметр - 37 мм. Додатковими опціями годин є хронограф, вічний календар і красиво відображаються фази Місяця. Своєю рекордної ціни годинник досяг на аукціоні Christie's, що пройшов у Женеві в 2010 році.

2. Patek Philippe Caliber 89 Pocket Watch

6 мільйонів доларів

Вироблені в 1989 році до 150-річчя компанії, Caliber 89 Pocket Watch залишаються найскладнішими кишеньковими годинами в світі, зібравши в собі 33 ускладнення і 1 728 деталей. Вага годин склав солідні 900 грам, а на їх створення в цілому було витрачено близько 9 років. Крім найрізноманітніших функцій, Caliber 89 Pocket Watch дає можливість навіть вимірювати температуру навколишнього середовища.

1. Patek Philippe Henry Graves Supercomplication

11 мільйонів доларів

У 1933 році нью-йоркський банкір і колекціонер годин Генрі Грейвс Молодший замовив Patek Philippe виготовити найскладніші години в світі - це повинно було зробити його переможцем в «джентльменської дуелі» з його знайомим Джеймсом Уордом Паккардом, також відомим годинниковим колекціонером. Над дизайном годинника працювали три роки, а на втілення пішло ще цілих п'ять років. Supercomplication володіють 24 «вартовими ускладненнями» (функціями, відмінними від вимірювання часу), включаючи нескінченний календар, стеження за фазами місяця, зоряний час, резерв потужності і карту зоряного неба над квартирою Грейвса в Нью-Йорку.

Спочатку експерти Sotheby's припускали, що ціна годинника не перевищить 5 мільйонів доларів, проте в результаті за це рідкісне творіння невідомий покупець віддав цілих 11 мільйонів.