Хризоліт (перідот)

Яблучно-зелений різновид мінералу олівіну, камінь, що підтримує сильних і чесних людей на шляху до фінансового успіху.

  • Мінерал: Оливин
  • Колір: Золотисто-зелений, відтінки зеленого до смарагдового
  • Твердість по Моосу: 6, 5-7
  • Щільність: 3, 2-4, 3 г / см 3

Історія хризоліта

Золотисто-зелений напівдорогоцінне каміння відомий історії ще з IV тисячоліття до н.е. «Хризоліт» перекладається з грецької як «золотий камінь». Назва ввів римський вчений Гай Пліній в I столітті, застосовуючи його для всіх мінералів золотистих відтінків. З часів Стародавнього Риму за хризолітом закріпилася ще одна назва - «вечірній смарагд», воно з'явилося через мінливість золотого відтінку: добре помітний в сонячних променях, при штучному освітленні він зникає і камінь стає практично не відрізняється від смарагду.

Існує безліч згадок про Хризоліт в біблійних книгах, їм були прикрашені одягу первосвященика і храми. Рідкісний оливково-зелений хризоліт чудовою чистоти і вагою 193 карата є одним з «семи історичних каменів», що зберігаються в Алмазному Фонді Росії.

Фізико-хімічні властивості хризоліту

Хризоліт - це різновид олівіну, ортосілікат заліза-магнію. Хімічна формула - (Mg, Fe) 2 SiO 4. Часто в професійному середовищі ювелірів і геммологов його називають перидотом.

Колір хризоліту обумовлений присутністю в його складі нікелю, заліза і хрому. Камінь існує в природі в одному кольорі, незначно змінюватися можуть тільки його відтінки. При цьому, чим більше виражений в камені чистий зелений колір, тим вище його цінність і вартість.

За шкалою Мооса твердість хризоліта становить 6, 5-7 одиниць. Він крихкий і потребує дбайливого ставлення при огранювання. Кристали мають скляний блиск з легким «маслянистим нальотом», який відрізняє його від інших мінералів схожою забарвлення.

родовища хризоліту

Олівіни зустрічаються досить часто, але хризоліти ювелірної якості виявити можна далеко не скрізь.

У Росії хризоліти знаходять в складі алмазної породи в Якутії, Красноярському краї і Мурманської області, проте серед них мало по-справжньому цінних екземплярів.

За кордоном хризоліти видобуваються в Пакистані, Афганістані, Південній і Північній Америці, ПАР і Австралії. Найдавніше родовище, яке до сих пір розробляється, знаходиться в Єгипті на безлюдному острові Зебергет в Червоному морі. Тут добуваються найбільші і дорогі камені.

Цілющі і магічні властивості хризоліту

З хризолітом пов'язано безліч повір'їв і легенд. Наприклад, в Древній Індії це був камінь закоханих, що допомагає їм знайти взаєморозуміння і посилити почуття. А в XIX столітті в Європі існувала думка, що хризоліт позбавляє від чоловічого безсилля.

Монголи називали перідот «драконовим каменем» і вірили в його здатність дарувати силу і мужність.

І сьогодні люди вірять в дивовижну силу хризоліта: що камінь приносить успіх у фінансових справах і удачу в азартних іграх. Крім того, вважається, що якщо зберігати його разом з грошима, то в родині завжди буде достаток. А якщо носити на лівій руці кільце з хризолітом, він захистить від пристріту і допоможе прийняти вірне рішення в самій непростій ситуації.

Мазями з порошком хризоліта знахарі часто лікували шкірні захворювання. На Сході його використовували для поліпшення процесу кровотворення при анемії.

Кому підходить хризоліт

Хризоліт відмінно підходить активним людям, які не люблять сидіти на місці: мандрівникам, спортсменам, людям творчих професій, чиє життя пов'язане з переїздами. Він допомагає швидко адаптуватися до змін, новим місцем проживання і роботи. Тих, хто пов'язаний з фінансовою сферою хризоліт вбереже від нечесних партнерів і угод. Крім того, камінь вважається талісманом адвокатів, сприяє перемозі в суперечках, допомагає в боротьбі за справедливість.

Астрологи радять хризоліт людям, народженим під знаками Риб, Терезів, Стрільця і ​​Льва. А ось протипоказаний він Овна і Близнюкам.

Хризоліт - камінь «однолюб»: звикнувши до одного господаря, він навряд чи буде добре служити іншому. Знайдене або що дісталося у спадок прикраса може швидко загубитися, або почне приносити невдачу.

Залиште Свій Коментар