Діамант Трісакті - втрачений скарб Індонезії

Відомо чимало легенд про чудові коштовні камені, що загубилися десь у часі. Одним з них став і дивовижний рожевий діамант Трісакті, чию історію ми і розповімо.

Август 1965 року. В індонезійському департаменті компартії, активно обговорюють і готуються до насувається державного перевороту, після відвойованої незалежності від голландців, вони не могли допустити втрату влади, одна з найбільших комуністичних держав в світі на межі розвалу.

Але на далекому острові Калімантан (Борнео), в селі Банжар, людей не особливо хвилювали політичні справи в країні. Особливо далекий від державних проблем був екскаваторник на ім'я Хаджі Шукрі - один з членів команди, що працює на дні траншеї. В черговий раз займаючись своєю роботою, Хаджі зауважив на землі красивий світло-рожевий блискучий камінчик, і, не надавши йому особливого значення, поклав його в кишеню. Шукрі вирішив, що це черговий напівдорогоцінне каміння, які часто знаходяться в цьому місці.

Пізніше ввечері він вирішив показати його своїм напарникам, один з яких відразу ж зрозумів, що це справжній алмаз - подальша експертиза підтвердила це. Так, це дійсно був рожевий алмаз вагою в 166 карат! Слух про дивовижну знахідку дуже швидко поширився по провінції, люди з усіх куточків острова приїжджали, щоб подивитися на блискучий кристал. Часом черзі досягали декількох кілометрів!

В результаті адміністрацією регіону була створена делегація з двох робочих і декількох високопоставлених чиновників провінції, щоб полетіти до столиці і представити камінь президенту країни Сукарно. На жаль, через складну політичну обстановку, президент відмовився від зустрічі, однак делегація змогла домогтися аудієнції у інших представників керівництва країни.

Після детального вивчення каменю, робочим заплатили частину від його вартості, а другу частину обіцяли заплатити після ограновування алмазу. Камінь вирішили назвати Трісакті (в перекладі з індонезійської означає «три принципи») - на честь гасла комуністичної партії «Націоналізм. Релігія. Комунізм ».

Незабаром алмаз вирішили відправити огранщикам компанії Asscher & Co. в Амстердам, де були оброблені найзнаменитіші алмази світу. Уже на місці було прийнято рішення розпиляти камінь на кілька частин, вага найбільшої склав 50, 53 карата - цей діамант смарагдового огранювання і залишив за собою ім'я Трісакті.

Як і було домовлено, гроші, отримані за дорогоцінні камінь, учасники поділили між собою: Хаджі Шукрі на свою частку зумів побудувати собі новий будинок. Однак, кінець історії Трісакті виявився сумним. Поки йшла огранювання алмаза, влада в країні змінилася, і всі члени комуністичної партії були або зняті з посади, або розстріляні, а камінь в результаті втрачено. Де зараз знаходиться рожевий діамант Трісакті - невідомо, все що залишилося на згадку про цю дорогоцінну знахідку, це невеличкий пам'ятник на місці розкопок і легенди, що передаються жителями села з покоління в покоління.

Автор: Гайрат Юсуф, CEO Elemе nts Jewellery