авантюрин

Блискучий камінь, названий на честь власної імітації, здатний як принести фантастичну удачу, так і повністю розорити свого власника.

  • Мінерал: Кварц
  • Колір: Жовтий, зелений, синій, коричневий, чорний
  • Твердість по Моосу: 6-6, 5
  • Щільність: 2, 6 г / см 3

Історія авантюрину

Авантюрин був відомий ще в Давньому Єгипті. А в Стародавньому Китаї він так само, як і нефрит, ставився до дуже дорогим і рідкісним камінню. Саме з авантюрину в ті часи виготовлялася імператорська друк.

Є кілька версій походження назви каменю авантюрину. За однією з них воно пов'язане з виразом «per avventura», що в перекладі з італійської мови означає «випадково, з нагоди». А історія свідчить, що одного разу майстер-склодув всипав в скляну масу мідні ошурки, і вийшло скло було настільки красивим, що для нього придумали спеціальну назву, яке згодом стало застосовуватися і до каменя, схожим на таке скло.

властивості авантюрину

Хімічна формула, якої описується склад каменю - SiO 2. Авантюрин відноситься до групи дрібнозернистих кварцитів, складається їх дрібних осколків кварцу і хаотично-розсіяних вкраплень слюди. Іноді, в залежності від родовища, в ньому можуть бути присутніми гематит, гетит, залізо і хлорит. Авантюрин відрізняється скляним блиском і відноситься виробних каменів.

родовища авантюрину

Є кілька родовищ авантюрину в різних точках Землі: Росія, Індія, Китай, Австралія, Бразилія, Америка, Іспанія і о. Мадагаскар. Від місця, де був знайдений камінь, залежить його забарвлення.

  1. Добутий в Росії (Урал) авантюрин - червонувато-коричневого кольору. Це досягається за рахунок вкраплень гематиту. Камені такого ж відтінку видобувається і в Іспанії.
  2. В Індії (Джайпур) і в Австрії знаходять авантюрин синього кольору.
  3. Там же, в Індії, зустрічається авантюрин з включеннями фуксита, що додає каменю зелений колір.

Авантюрин: як відрізнити підробку

Прикраси і вироби з авантюрину, які є у продажу на сьогоднішній день, в своїй більшості є імітацією цього каменю і зроблені зі скла. Відрізнити натуральний камінь від імітації нескладно. Синтетичний мінерал яскравіше, всередині більше блискіток (слюдяних вкраплень). До того ж самі блискітки часто розподілені нерівномірно, хаотично. Натуральний камінь матиме більш стриманий, блідий окрас, блискітки дрібні.

Хоча і варто відзначити, що часом все ж зустрічаються дуже якісні підробки авантюрину, які покупець легко може прийняти за оригінал. Особливу увагу варто приділяти синім авантюрин - в 95% випадків вам запропонують несправжній камінь.

Цілющі і магічні властивості авантюрину

В першу чергу магічні властивості авантюрину пов'язані з місячним циклом. Не рекомендується носити прикраси з цим каменем від молодика до повного місяця, тобто на зростаючу місяць, так як це може залучити невдачі і проблеми.

За однією з версій авантюрин є амулетом в любовних відносинах, але не варто носити його постійно, адже він мінливий і примхливий. Його можна надіти, якщо починаєте якусь важливу справу і хочете заручитися підтримкою Фортуни.

Існує думка, що за ігровим столом авантюрин також здатний принести власникові велику удачу, але якщо використовувати прикраса з авантюрином постійно, то можна розоритися.

Що ж стосується цілющих властивостей, то цей камінь слід надягати людям, які мають проблеми з шкірним покривом. Для одужання треба або щодня робити масаж ураженої ділянки шкіри, або носити прикрасу з авантюрин на цьому місці.

Захворювання верхніх дихальних шляхів, наприклад, бронхіт - пройдуть швидше, якщо будете носити кулон з авантюрином на шиї.

Крім перерахованого, камінь має здатність очищати кров і перешкоджає випаданню волосся.

Кому підходить авантюрин

Цей красивий камінь підходить для поетів, так як здатний пробудити натхнення.

Що ж стосується знаків Зодіаку, то тут все трохи складніше. Так якщо ви належите до людей Вогню (Лев, Овен, Стрілець), то цей камінь принесе лише невдачі. Навіть просто примірявши прикраса з ним, ви ризикуєте зіткнутися з несподіваними проблемами і невдачами.

Найкраще камінь розкриє свої властивості, якщо його власники ставляться до стихії Землі - це Діви і Тельці.

Якщо Ви за знаком Зодіаку Скорпіон або Козеріг, то авантюрин буде посилювати негативні сторони характеру, такі, як дратівливість і нетерплячість.

Залиште Свій Коментар