перли

Крихкий і ніжний дорогоцінний камінь, народжений в водах річок і морів, і відомий людству вже багато тисяч років.

  • Колір: Білий, чорний, відтінки рожевого, жовтого, блакитного, рожевого, зеленого, сірого
  • Твердість по Моосу: 3-4
  • Щільність: 2, 60-2, 78 г / см 3

Історія перлів

Перли - найзагадковіший і незвичайний дорогоцінний камінь. Процес його формування унікальний. Будь-яке стороннє речовина, що потрапила в раковину - найдрібніша порошинка або паразит - приречений. Використовуючи механізми формування самої раковини, молюск шар за шаром обволікає непрошеного гостя перламутром, створюючи справжню коштовність.

У першій половині XX століття поблизу Філіппін знайшли величезну перлину, за образом і габаритам схожу на голову дорослої людини. Вага її становив близько 6, 3 кілограм. Якщо вірити легендам, то перлина ця - не що інше, як голова самого Аллаха. Таку назву вона отримала завдяки своїй формі, що нагадує голову мусульманина в чалмі.

Відомості про перли можна знайти в джерелах віком в кілька тисяч років - в індійських Ведах і на перських глиняних табличках. У стародавній міфології його вважали сльозами русалок або ангелів. Крім того, перли вважається найдавнішим дорогоцінним каменем, який почали використовувати в прикрасах, оскільки його можна було використовувати «як є», не застосовуючи ніякої додаткової обробки.

Фізико-хімічні властивості перлів

Перли - це органомінерал, що складається з агрегату карбонату кальцію і рогового речовини-конхиолина. Іншими словами, вапнякове органічна сполука, що виникло в результаті захисної реакції організму молюска на чужорідне речовина.

Перли бувають різних за кольором: кремовий, сріблястий, рожевий, білий, темно-золотий і навіть синій і чорний. Відтінків ж налічують понад сто. Палітра залежить не тільки від видів молюсків-перлових, але ще і від місця їх народження, хімічного складу води і зрілості самих перлин. Зрілість вимірюється в мікронах товщини пластин арагонита. Найбільш блискучими, а значить і якісними, вважаються шари, що мають товщину від полмікрона. В основному це не річковий, а морські перли.

Перли - дуже крихкий і ніжний дорогоцінний камінь. Твердість його - всього 3-4 за шкалою Мооса, і він легко дряпається будь-яким гострим предметом. Щільність коливається від 2, 6 до 2, 78 г / см 3.

При рентгенівському або нейтронном опроміненні прісноводний перли темніє аж до чорного кольору, морські перли реагує на опромінення лише ядром, зовні залишаючись світлим.

Варто також відзначити, що перли має свої різновиди, і їх назви в основному відбуваються від зовнішнього вигляду: перли бароко (пастельних ніжних відтінків і неправильної форми), блістер (прирослий до стулки жемчужніци), перли суфле (яскравий і повітряний завдяки пустотілості), кеши (японські перли «зернятко»), Касуми (отримується лише з однойменного озера в Японії) і рідкісний блідо-рожевий конк. Детальніше про всі різновиди перлів можна прочитати в статті.

Видобуток і виробництво перлів

Природний «дикий» перли сьогодні рідко зустрічається і дуже цінується. Зустріти його можна або в дуже дорогих брендових прикрасах, або на аукціонах. Найпоширеніший товар в звичайних ювелірних магазинах - культивовані перли, вирощений все тими ж перловаскойками, але вже під контролем людини.

Початок масового вирощування перлів дав Кокіті Микимото ще в кінці XIX століття, коли створив першу плантацію. У 1893 році він зумів отримати першу штучно вирощену напівкруглу перлину, а ще через 15 років їм був отриманий патент на технологію вирощування ідеального круглого перлів. Микимото вніс неоціненний вклад в культивування перлів, не кажучи про те, що розроблені ним кошика використовуються на плантаціях і фермах по сей день.

Суть культивування досить легко описати: трьохрічному устрицю акуратно розкривають і підсаджують їй чужорідне тіло. Різні виробники використовують різну приманку. Далі весь природний процес відбувається протягом наступних 2-3 років. Даний процес повністю контролюється. Однак культивовані перли анітрохи не поступається за своїми властивостями природному.

Якщо ж говорити саме про природному перлах, то видобуток його в основному ведеться в Японії, на Шрі-Ланці, в Перській затоці і Червоному морі. У Росії, Північній Америці, Китаї та Німеччині добувають прісноводний перли.

Цілющі і магічні властивості перлів

Натуральний морський перли - джерело цінних мікроелементів, і саме це його властивість найчастіше використовувалося в лікувальних цілях. Іноді на камені витримували воду, іноді розтирали до стану дрібного порошку, але в підсумку його приймали всередину, щоб організм наситився усіма корисними речовинами. Сьогодні навіть в масової косметиці використовується цей органомінерал для зміцнення волосся, нігтів і навіть омолодження шкіри.

З давніх часів перли асоціювали з красою, невинністю і щирими почуттями. Так, в Стародавньому Римі це був камінь богині любові і краси Венери (навіть на картині Сандро Боттічеллі «Народження Венери» богиня стоїть в стулці величезної раковини).

Крім того, багато хто вважає перли здатним приносити своєму власникові велику удачу, в тому числі фінансову. Незвичайний дорогоцінний камінь принесе гармонію і спокій в серці, вбереже від чужих поганих думок.

Кому підходить перли

Перли - камінь сильних і наполегливих людей, а тому реальну користь може принести підприємцям, спортсменам, політикам. Він підтримає їх, направить і не дасть потрапити в мережі підступного марнославства.

Серед знаків Зодіаку найкраще перли підходить Рибам, Раку і Водолію. До Терезам, Тельці і Стрільцеві камінь відноситься нейтрально, а ось Овна і Діві слід по можливості уникати його і носити лише зрідка по «особливих випадках».

Залиште Свій Коментар