Годинники: єдині і неповторні

Годинники 44 знаменитих брендів візьмуть участь в Only Watch 2015 року, благодійній виставці зі збору коштів на пошук ліків від м'язової дистрофії Дюшенна.

Для колекціонерів це відмінна можливість знайти ті самі виняткові годинник, яких більше ні в кого не буде. Подібне захоплення, безумовно, може коштувати великої кількості часу і грошей, тому ексклюзивна виставка Only Watch дозволяє виграти трошки першого і витратити трошки більше другого.

Кожні два роки провідні світові бренди виготовляють і передають свої ексклюзивні годинники для продажу на аукціоні Only Watch. Цей захід організовано Люком Петтавіно, колишнім директором яхт-шоу Монако. Всі гроші, отримані в результаті продажу годин таких відомих брендів як Louis Vuitton, Patek Philippe, Richard Mille, Urwerk і багатьох інших, йдуть на фінансування досліджень дистрофії Дюшенна, серйозного захворювання м'язової тканини, яким страждає син Петтавіно і ще тисячі людей по всьому світу.

І хоча кожен лот на аукціоні Only Watch створюється в єдиному екземплярі, далеко не кожен можна назвати справді унікальним. У деяких випадках до відомим і популярним моделям додається лише незначний штрих. Наприклад, Chopard прикрасив свій хронометр Superfast Chrono Porsche 919 автографом знаменитого гонщика Марка Веббера, а в годинах Épure Vague de Lumière від Boucheron гематитові скло моделі 2014 року замінили авантюрином.

В інших випадках годинні майстри створюють справжній ексклюзив. Так, Christophe Claret вбудували в годинник Espoir & Paix міраскоп - невеликий пристрій, схоже на голограму, яке в два рази збільшує розмір розташованого під ним смарагду. Таким чином, створюється враження, що камінь як ніби виривається з циферблата. Майстри Christophe Claret вже експериментували з цією технікою, наприклад, в серії Aventicum, однак смарагд - це все-таки цікавіше мініатюрного бюста Марка Аврелія.

В аукціоні бере участь 44 бренду елітних годинників, що означає широке розмаїття стилів і дизайнів. У перші за 10-річну історію заходу в його організації буде також брати участь аукціонний будинок Phillips. Унікальна колекція годинників почала своє кругосвітню подорож у вересні, а вже 7 листопада в Монако, в готелі La Réserve Genève, відбудеться аукціон.

В даний час в каталозі вказані орієнтовні ціни, однак не думайте, що це може так дешево обійтися, адже оцінки зроблені на основі стандартних моделей годинників.

«Скільки коштує унікальність?» - задається питанням Пол Модсли, новий глава годинного підрозділу аукціонного дому Philipps, і додає, що навіть співробітники і експерти в цьому випадку не здогадуються, а останній удар молотка нерідко підносить сюрпризи. «Може статися все що завгодно, проте в цьому і полягає принадність аукціонів», - вважає Модсли.