хризопраз

Ніжно-зелений різновид халцедону, використовувана як для створення сувенірних виробів, так і в дорогих прикрасах найвідоміших брендів.

  • Мінерал: Халцедон (кварц)
  • Колір: Відтінки зеленого від яблучного до блакитного
  • Твердість по Моосу: 6, 5-7
  • Щільність: 2, 6 г / см 3

Історія хризопразу

З часів античності хризопраз вважався як камінь щастя і удачі. Сам Олександр Македонський носив хризопраз на пряжці ременя у всіх військових походах, вірячи, що він принесе йому перемогу і вбереже від ворожого меча.

Фрідріх Великий, прусський король, дуже дорожив своїм перснем з хризопразом, вважаючи його джерелом сили і мудрості. Однак, незважаючи на шанування каменю високими особами, назва його будь-якої витонченістю не відрізняється - на грецькому воно означає «золотий лук-порей».

Фізико-хімічні властивості хризопразу

Хризопраз - камінь, різновид халцедону (який, в свою чергу, відноситься до різновидів кварцу). Камінь характеризується досить високою твердістю: 6, 5-7 за шкалою Мооса.

З хімічної точки зору, як і всі кварци, хризопраз є оксидом кремнію (SiO 2), однак відрізняється від них відсутністю малюнка на зрізі і ніжним зеленим кольором, який може мати яблучний, трав'яний або блакитний відтінок через домішок нікелю. При тривалому впливі прямих сонячних променів кристал може бліднути, і щоб відновити насиченість кольору, його рекомендують звернути на деякий час у вологу тканину.

Серед ювелірів найбільше цінуються напівпрозорі рівномірно забарвлені смарагдово-зелені хризопрази з високою світлопроникністю (5 мм). Такі кристали вважаються ювелірним сировиною вищого сорту і найчастіше використовуються в прикрасах. Трохи дешевше цінуються камені першого сорту, мають яблучно-зелений колір і межа світлопропускання 2 мм, в них можуть зустрічатися невеликі непрозорі ділянки. Хризопрази другого сорту малопрозора, мають нерівномірну плямисте забарвлення голубуватих тонів і використовуються тільки в якості каменів виробів.

родовища хризопразу

Хризопраз утворюється в осадових никельсодержащих породах в результаті гідротермальних процесів і ерозії, і зустрічається переважно в розсипах

Родовища хризопразу не численні, наприклад, на території Росії він не зустрічається. Активна видобуток ведеться в Казахстані, Румунії, Танзанії, Бразилії, на Балканському півострові. Крім того, великі родовища знаходяться в Австралії і в горах Сьєрра-Невада, США.

Лікувальні та магічні властивості хризопразу

Камінь має незрозумілою здатністю розрізняти добро і зло. Хризопраз підтримує будь-які благородні наміри, допомагає знайти союзників і друзів, сприяє здійсненню чесних задумів, зберігає власника від пристріту. Він може несподівано мутнеть, попереджаючи тим самим про наближення біди.

Хризопраз притягує до себе гроші, береже від нерозумних витрат і злодійства. Езотерики вважають, що чим яскравіше колір мінералу, тим сильніше виявляються його магічні властивості.

Знахарів усього світу хризопраз відомий як природне джерело здоров'я і сили для всього організму. Воду, настояну на ньому, використовували для лікування різних інфекцій і застуди, підвищення імунітету і загального тонусу. Хризоліт покращує обмін речовин, регулює секрецію залоз. Він допомагає метеозалежним людям легше переносити магнітні бурі і зміну погоди. До того ж сам зелений колір каменю заспокоює, розслаблює і покращує сон.

Кому підходить хризопраз

Хризопраз - талісман допитливих і винахідників, людей, що прагнуть до невпинному зростанню і розвитку, готових змінювати себе і світ навколо. Їм камінь принесе успіх у всіх починаннях. Цей камінь бажано мати при собі і тим, хто працює з грошима, особливо з великими сумами.

Астрологи, перш за все, рекомендують хризопраз Водолія, проте корисний він буде і багатьом іншим знакам Зодіаку: Львові, Стрільцеві, Терезам, Діві і Козерогові.

Залиште Свій Коментар