жадеит

Жадеит це гарний камінь, історія якого налічує не одне тисячоліття.

  • Мінерал: Жадеит (жад)
  • Колір: Білий, сірий, оранжевий, бурий, зелений, лавандовий, чорний
  • Твердість по Моосу: 6, 5-7
  • Щільність: 3, 25-3, 36 г / см 3

Ще в давні часи камінь жадеїт почали використовувати нарівні з нефритом, виготовляючи з нього найрізноманітніші вироби: від зброї до прикрас. Особливо популярним стало використання жадеита в лазні.

Історія і родовища жадеита

Жадеит здавна цінувався самими різними народами. Для китайців даний камінь священний. Індіанці майя, а також ацтеки цінували жадеїт вище всіх металів і каменів. Головним підтвердженням значимості і цінності жадеита є те, що археологи досі знаходять величезну кількість найрізноманітніших прикрас і речей, виготовлених або прикрашених жадеитом. Саме завдяки народам Америки даний камінь з'явився в Європі і відразу ж став популярним серед ювелірів.

Крім цього, камінь добре відомий в Індії. Його властивості дуже цінувалися, з цієї причини його постійно використовували як основний матеріал для прикраси чого-небудь або виготовлення різноманітні виробів. І це не дивно, адже він володіє чудовими декоративними якостями, в тому числі з-за того, що має високий рівень щільності.

Основні родовища жадеита зосереджені у верхній М'янмі, Китаї, Японії, Гватемалі, Мексиці, США і Казахстані. Найбільше російське родовище розташувалося між річками Єнісей і Кантегир.

Кольори і різновиди жадеита

Найціннішою ювелірної різновидом каменю вважається жадеїт імперіал - прозоро-зелені камені. Саме їх використовують для вставки в кільця і ​​сережки. Однак в природі зустрічаються камені жадеита всіх відтінків зеленого, від самого темного, до самого світлого. Крім цього, можна зустріти білий, сірий, оранжевий, бурий, зелений, лавандовий і чорний жадеїт. Забарвлення каменю стійкий, однак при сильному обвітренні на камені можуть утворюватися яскраві плями червоного або жовтого кольору.

Ювеліри жадеїт поділяють на три основних види:

  1. Імперіал - прозорий камінь дуже високої якості і смарагдово-зеленого кольору.
  2. Утиліти - непрозорий зелений камінь. Популярна і дешева категорія жадеита.
  3. Коммершіал - майже непрозорий зелений камінь, у якого є прозорі прожилки. Найчастіше використовується в ювелірних прикрасах.

Варто відзначити, що в Росії придумана унікальна методика, за допомогою якої навіть не сортовий жадеїт можна фарбувати в зелений колір.

Ціна жадеита

На сьогоднішній день жадеїт є досить дорогим виробним каменем, хоча ціна його, звичайно, може істотно різнитися. Якщо говорити про камені хорошої якості і насиченого кольору, ціна такого жадеита становить близько 1000 рублів за грам.

Найдешевша категорія жадеита, «Утиліта», може коштувати по 2-3 долари за кілограм колотого каменю. Найдорожчі жадєїтом імперіал в своїй ціні можуть наближатися до дорогоцінних смарагдам.

Лікувальні та магічні властивості жадеита

Багато століть назад камінь жадеїт стали називати нирковим каменем, і це далеко не випадково. Жадеит дуже часто сприяє лікуванню різних хвороб, пов'язаних з нирками. Варто відзначити, що сам камінь нічим допомогти не може, проте він сприяє посиленню дії ліків. З огляду на це, камінь використовують взагалі при лікування будь-яких внутрішніх органів.

Намиста і браслети з даного каменю здатні стабілізувати кров'яний тиск і роботу серцево-судинної системи. До сих пір невідомо чи сприяють цьому будь-які сили зв'язкові з магією. Треба зауважити і те, що з давніх-давен і донині вважається, що даний камінь здатний надати людині спокій і впевненість.

Кому підходить жадеїт

Жадеит є давнім і дуже сильним талісманом. В першу чергу він підійде людям, хто зв'язав своє життя з юриспруденцією, тому що підтримує в людині чесність і почуття справедливості.

Жадеит - камінь вірності і щирості, він буде підтримувати міцні подружні стосунки, а також буде сприяти налагодженню зв'язку між поколіннями, взаєморозумінню з дітьми. Жадеит може заспокоїти надмірну енергію в людині і принесе гармонію в душі.

Серед знаків Зодіаку камінь жадеїт, незалежно від кольору, підходить Діві, Близнюкам, Терезам, Тельцю. Не варто носити на собі його Козерогам, Скорпіону, Водолія і Раку - для них жадеїт виявиться занадто сильним камені і придушить їх власну енергію, може сприяти розвитку депресії.

Залиште Свій Коментар