аммоліт

Близький родич перлів, що відноситься до групи органічних «каменів», в яку також входять корали, бурштин, перламутр і гагат.

  • Колір: Все
  • Твердість по Моосу: 4, 5-5
  • Щільність: 2, 6-2, 85 г / см 3

Історія аммоліта

Аммоліт є перламутровим шаром древніх морських молюсків амонітів, які мешкали на Землі близько 300 мільйонів років тому. На сьогоднішній день це один з найрідкісніших каменів, знайти його можна тільки схилах Скелястих гір. Освіта аммоліта тут пов'язано зі зміною кордонів океану і вулканічною активністю, в результаті якої колонії стародавніх молюсків амонітів опинилися похованими під шаром попелу і гірської породи.

Офіційно Всесвітньої ювелірної конфедерацією аммоліт був визнаний коштовним каменем лише в 1981 році, тоді ж почалася його комерційний видобуток. За загальноприйнятою версією слово «аммоліт» - це похідне від назви стародавніх молюсків амонітів і грецького «lithos», що означає «камінь».

Фізико-хімічні властивості аммоліта

Аммоліт в основному складається з карбонату кальцію з домішками заліза і оксиду кремнію. Він може переливатися може переливатися лише кількома відтінками одного кольору або відразу десятками квітів, причому, чим ширше колірна палітра, тим вище цінність аммоліта.

Цей оптичний феномен пояснюється тим, що камінь має шарувату структуру, і в процесі його формування карбонат кальцію (арагонит) частково замещался пиритом, кальцитом, кварцом і залізом. Світло, проходячи через безліч шарів мінералу, багаторазово від них відбивається і заломлюється, - створена таким чином інтерференція і дає ефект зміни кольору каменю при різних кутах його повороту.

Аммоліти досить крихкі і мають твердість всього 4, 5-5 одиниць за шкалою Мооса, тому при виготовленні виробів їх зазвичай зміцнюють додатковим шаром смоли, скла або кварцу. До того ж, вони чутливі до дії різних хімічних речовин, і при носінні прикраси необхідно берегти від попадання на них парфуму, кремів, миючих засобів.

родовища аммоліта

Абсолютна більшість амонітів отримують в Скелястих горах в Канаді. Родовище Bear paw (Ведмежа лапа), що знаходиться в провінції Альберта, є єдиному, здатним забезпечити величезні обсяги видобутку.

Запаси каменю постійно зменшуються і вчені очікують, що при поточних масштабах видобутку вони будуть повністю вичерпані приблизно через 20 років.

Лікувальні та магічні властивості аммоліта

Задовго до того, як аммоліт отримав визнання в цивілізованому світі, аборигени Північної Америки шанували його, як «камінь буйвола» - знак сили, здоров'я і процвітання. Крім того, шамани використовували аммоліт, щоб управляти водною стихією: викликати дощ під час посухи, вберегти врожай від граду, також при пошуках води в пустелі.

Римляни і єгиптяни приписували йому здатність викликати віщі сни. Крім того, аммоліт був незамінний в процесі медитації.

У філософії Фен-Шуй аммоліт вважається впливовим мінералом: він сприяє очищенню і зміцненню організму, а також протистоїть потоку негативної енергії.

Кому підходить аммоліт

Перш за все, аммоліт є підходить водним знакам Зодіаку - Скорпіону, Рибам і Раку. Камінь також стане помічником тим, хто за своєю професією тісно пов'язаний з водною стихією: морякам, рибалкам, водолазам.

Удачу аммоліт подарує і «повітряним» Терезам, Близнюкам і Водоліям. Решті знаків Зодіаку аммоліти не принесуть ні користі, ні шкоди.

Залиште Свій Коментар