Паладій в прикрасах

Ми познайомимо вас з ще одним білим дорогоцінним металом, що не поступається своїм кольором і блиском платині і білому золоту, але мають масу переваг перед ними.

Паладій - це сріблясто-білий дорогоцінний метал, що відноситься до платинової групи. Він був виявлений в 1803 році Вільямом Волластоном і отримав свою назву на честь астероїда Паллада, відкритого роком раніше.

Родовищ паладію не так вже й багато, основний видобуток ведеться в Південній Африці, США, Канаді та Росії. Ювелірні вироби зі срібла почали виробляти в XIX столітті. З 40-х і до 80-х років XX століття він уже широко використовувався для виготовлення прикрас, так як з початком Другої Світової Війни велика частина запасів платини йшла на військові потреби. Однак, виробництво палладиевого сплаву в великих обсягах для задоволення зростаючих потреб любителів прикрас в той час було складним завданням, і до 80-х років золото майже витіснило його з ювелірного ринку.

Сучасні технології та методи видобутку відкривають нові перспективи для використання цього металу у виробництві предметів розкоші. Паладій широко застосовується в сплавах з іншими дорогоцінними металами, так «біле золото» на його основі набуває сріблястий колір, і виріб не потребує родієве покриття, чого не можна сказати про сплаві з використанням нікелю в якості освітлювача.

У Росії офіційно затверджені дві проби паладію - 500 (50% Pd) і 850 (85% Pd). Більш висока, 950 проба використовується при виробництві висококласних прикрас, які можуть за вартістю зрівнятися з золотими та платиновими.

Хороший попит на вироби з паладію обумовлений його унікальними властивостями. Маючи всі переваги інших дорогоцінних металів, він позбавлений багатьох недоліків. Паладій набагато легше платини, тому навіть великі прикраси, особливо сережки, не доставляють дискомфорту при носінні. Він міцніше, ніж золото, що важливо при створенні оправи для великих каменів. Паладієві прикраси не тьмяніють і не темніють під впливом зовнішнього середовища і часу, не вимагають нанесення захисних покриттів, як срібні. За зовнішнім виглядом він практично не відрізняється від платини або «білого золота», але зате має більш привабливу вартість. В середньому ціна за грам паладію в виробі в 2, 5-3 рази нижче, ніж у золота і платини.

Паладій зносостійкий, стійкий до подряпин і деформації. Він не викликає алергії, на відміну від нікелю, присутнього в багатьох дорогоцінні метали, підходить для тривалого носіння, тому обручки з паладію 950 проби дуже затребувані серед молодят.

Багато ювеліри оцінили цей метал гідно. Він має хорошу гнучкість, легко полірується, зберігає чистий сріблястий колір і блиск протягом усього терміну служби виробу. Приголомшливо ефектне поєднання діамантів і оправи з паладію не вислизнуло від уваги багатьох іменитих ювелірних будинків. Брендові годинники Cartier з відомої колекції Tank мають паладієвий корпус, прикрашений діамантами. Обручки, персні, кольє і сережки від Tiffany & Co. вражають своєю красою і ніжністю.

Якщо ви шукаєте колечко, чий блиск НЕ потьмяніє, або годинник, які вразять вас своєю зносостійкістю, - вам точно варто звернути увагу на цей красивий, практичний (та ще й гіпоалергенний), але недооцінений дорогоцінний метал.

Залиште Свій Коментар