Органічні матеріали в ювелірному мистецтві

В цьому році тренд на використання незвичайних матеріалів для прикрас дозволяє по-новому поглянути на поняття «природної краси».

Тисячі років найбажаніші матеріали планети - золото, діаманти й інші дорогоцінні камені - формувалися глибоко під землею. Але в цьому році творчий порив провідних ювелірів привів їх до використання часто зовсім несподіваних матеріалів, які надають нового змісту поняттю «природної краси».

У Парижі була представлена ​​колекція Bleu de Jodhpur від Boucheron, в якій креативний директор Клер Шуан в пошуках натхнення досліджувала загадки Індії. Разом з кращими майстрами ювелірного дому вона довгі місяці вигострювала мистецтво обробки макранского мармуру, з якого побудований легендарний Тадж-Махал.

У лінії прикрас Plume de Paon домінує образ пташиного пера, що нагадує про традиційні головні убори махараджів. Шуан змогла майстерно поєднати блиск діамантів і ніжну текстуру білого мармуру. Контраст тяжкості каменю і легкості образу, який він передає, - воістину неймовірна дизайнерська знахідка.

Для створення іншого оригінального прикраси, намиста Nagaur, названого в честь однойменної фортеці, Клер привезла пісок з пустелі Тар, розташованої в штаті Раджастхан. Пісок укладений в капсулу з гірського кришталю, яка оформлена в стилі індійської архітектури і підвішена на перлинні нитки.

Piaget надихнулися природною красою пташиного пера і створили унікальний смарагдовий браслет Serenissima, який входить в колекцію Secrets and Lights. На витонченої основі з білого золота викладений рельєфний орнамент з сапфірів, смарагдів і діамантів, схожий пір'я павича. Над цим браслетом працювала Неллі сауни, яка протягом багатьох років створює «пір'яні» орнаменти для провідних ювелірних будинків. Щоб розробити дизайн цієї прикраси, натхненного загадковими венеціанськими масками, їй довелося попрацювати «пташиним перукарем» для 10 різних птахів.

Для створення більш розслабленого, пляжного настрою ювелірний дім Qayten пропонує дерев'яні браслети з листям із золота і діамантовим паве. А John Hardy перетворили в кільце раковину тропічного молюска: матовий колір, текстура і хитромудрий орнамент забарвлення чудово контрастують з відполірованим до блиску золотом і сяйвом діамантів і сапфірів, створюючи настрій безтурботного вечора на Французькій Рив'єрі.

Shagreen & Tortoise теж вирішили використовувати справжню черепашку в якості основи для кільця, що отримав назву Grizzly Star. Подібно авангардної скульптури з нього вириваються ламані лінії раковини, прикрашені темними смугами, а вершиною композиції став рожевий кварц в оправі з вермея.

Бразильський ювелірний дизайнер Сільвія Фурмановіч звернулися до прекрасної флорі і увічнила в прозорій смолі соковиті кольори і ніжність орхідеї. Її повітряні сережки з справжніми квітковими пелюстками були визнані найбільш інноваційним ювелірним виробом на Couture Show 2015. Нам залишається тільки погодитися з журі: що може бути прекрасніше краси природи, творчо поданої талановитим дизайнером?