нефрит

Легендарний камінь, відомий з найдавніших часів, що володіє міцністю сталі і ніжною оксамитовою поверхнею.

  • Мінерал: Нефрит (жад)
  • Колір: Відтінки зеленого, білий, блакитний, червоний і сірий до майже чорного
  • Твердість по Моосу: 6-6, 5
  • Щільність: 2, 95-3, 4 г / см 3

Історія нефриту

Цей мінерал відомий вже дуже давно. Майстри бронзового століття робили з нефриту зброю і амулети. Також, вчені виявили предмети з цього мінералу, які відносяться до епохи неоліту. А в Стародавньому Китаї з нефриту активно створювалися жіночі прикраси.

властивості нефриту

Нефрит відноситься до силікатної групи мінералів і являє собою переплетення волокон амфиболов. Відмітна особливість цього каменю - його підвищена в'язкість. Відколоти шматочок від мінералу досить складно. Нефритове зброю по міцності практично не поступається сталевому.

Завдяки своїй міцності нефрит відноситься до ювелірно-виробних каменів першого класу. Залежно від текстури, нефрит підрозділяється на 3 групи: однорідний, плямистий, плямисто-украплений. Наявність плям залежить від домішок заліза, марганцю або хлору. Колірна гамма цього мінералу коливається від молочно-білого до чорного. Найбільш поширені відтінки зеленого з рожевими або жовтими вкрапленнями.

родовища нефриту

Розробки цього мінералу ведуться по всій земній кулі. У Росії існує більше 5 родовищ. Найбагатші з них - це Східно-Саянская група, а також Вітімське і Джидинского. Ще одне родовище розташовується на Полярному Уралі.

Крім Росії, родовища нефриту знаходяться в М'янмі (Бірмі), США, Китаї, Новій Зеландії, Мексиці, Польщі.

види нефриту

Нефрит вважається священним каменем в Китаї, і можна виділити кілька особливих сортів каменю, що видобуваються в цій країні.

Хотан

Молочно-білий нефрит з «жирним блиском». У давнину тільки Імператор міг собі дозволити користуватися речами, зробленими з цього різновиду нефриту.

Сюянь

Такий нефрит, як правило, має зеленуватий колір і напівпрозорий.

Ланьтянь

Цей різновид нефриту характеризується жовтуватим кольором. Іноді в ньому присутні «хмарні» вкраплення.

Наньян

Найпоширеніший вид нефриту. Має неоднорідну структуру і використовується для виготовлення статуй. Колір «плаває» від зеленуватого до жовтуватого. Можлива наявність прожилок рожевого кольору.

Як відрізнити натуральний нефрит від імітації?

Відрізнити натуральний камінь від фальшивки нескладно, якщо скористатися наступними нескладними прийомами:

Якщо злегка вдарити нефритом про монетку або про інше нефритове виріб, то звук буде чистий, дзвінкий. Якщо це фальшивка, то звучання буде тьмяне, глухе.

Можна спробувати залишити подряпину на камені. У випадку з справжнім нефритом це практично неможливо, а його імітація легко піддається різним фізичним впливам.

Так само слід звернути увагу на блиск каменю: нефрит після доброї поліровки володіє «жирним» блиском, а неполірований камінь демонструє матову бархатисту поверхню.

Магічні і цілющі властивості нефриту

За китайським повір'ям, цей камінь є уособленням п'яти якостей людини: чесність, справедливість, милосердя, мужність і мудрість. Якщо його візьме людина з поганими помислами, то камінь потемніє. Прикраси з цим мінералом здатні захистити людину від негативного впливу потойбічних сил. Так, наприклад, нефрит червоного кольору буде оберігати власника від усіх неприємностей, пов'язаних з вогнем: пожежі, опіки і т.п. Також, постійне носіння підвіски з нефриту завадить навести на власника пристріт або псування.

Кільце з нефриту «Хотан» допомагає в досягненні цілей і зберігає сімейне щастя. Якщо мати в будинку статуетку з нефриту, то все задумане буде здійснюватися швидше і простіше, але тільки до тих пір, поки цілі благородні.

Цілющі властивості нефриту також великі. Масаж нефритовими пластинами здатний зняти біль і вилікувати розтягнення, удари і вивихи. Допомагає цей камінь і в позбавленні від різних інфекційних та шлунково-кишкових захворювань. Благотворно впливає на сон людини, позбавляючи від кошмарів і безсоння.

Кому підходить нефрит

Нефрит є оберегом і амулетів для людей, які вибрали професію вченого або воїна. Також, рекомендується носити прикраси з нефритом людям, народженим під знаком Діви і Терезів. Їм завжди буде супроводжувати удача в будь-яких починаннях. Так, якщо Терези на правій руці будуть носити браслет з нефриту, то їм гарантовано довголіття, а Дів в цьому випадку чекає велике сімейне щастя.

Крім того, нефрит добре підходить Водоліям, Близнюкам і Тельцям. А ось знакам Зодіаку водної стихії прикраси з нефритом носити категорично не рекомендується: Раки, Скорпіони і Риби можуть впасти у зневіру від надмірного переважної і стабілізуючого ефекту каменю.

Залиште Свій Коментар