гранат

Гарний напівдорогоцінне каміння, що включає в себе такі відомі і цінні різновиди як демантоид, цаворит, родолит і безліч інших.

  • Мінерал: Гранат
  • Колір: Відтінки червоного, оранжевого, зеленого, фіолетового, чорний
  • Твердість по Моосу: 6, 5-7, 5
  • Щільність: 3, 47-3, 83 г / см 3

Історія граната

Назва граната співзвучно з соковитим фруктом гранатом, і вважається, що воно походить від латинських слів «granatus» або «granum», які означають «гранатове зерно» і просто «зернятко» відповідно.

Уже в XVI столітті в Росії навчилися розпізнавати гранат і навіть виділяли кілька різновидів мінералу, що звався «Веніса» і «бечет». Варто відзначити, що так іменувалися не надто цінні і чисті представники гранатів, тому що вони протиставлялися дорогий і яскравою шпінелі і дорогоцінному рубіну.

Вчений Боеція де Боот ще на початку XVII століття в творі про каменях писав, що кривавий богемский гранат, відомий на Русі в ті часи, був затверділі краплі води, забарвиться парами крові.

різновиди граната

Найчастіше гранат асоціюється з темно-червоним каменем, глибокого, майже бордового відтінку. Насправді ж гранати - це ціле сімейство каменів, кожен з яких має свою назву, свій колір і відмінні риси.

піроп

Широко відомий гранат криваво-червоного кольору, іноді більш темний аж до бордово-коричневого відтінку. Назву отримав від грецького слова «піропос», тобто «полум'яний».

родоліт

Родоліт є рідкісною, але в той же час дивно красивою різновидом граната: темно-рожевий аж до фіолетового кольору, неповторно переливається на світлі відтінками бузкового і малинового.

андрадит

Андрадит - досить поширений тип гранатів, який буває не тільки темно-бордовим, а й жовтого, оранжевого і навіть зеленого кольору. По суті, андрадит - це ціла окрема підгрупа гранатів, в яку входять зелені демантоїди, чорні меланіти, а також топазоліти, колофоніти і желлетіти.

спессартин

Спессартин - рідкісний незвичайний вид гранатів коричнево-жовтого, оранжевого, рожевого і бурого кольору. Ці камені майже завжди мають замутнения, або сторонні включення, а особливо цінними є ті, що перевершують вага в 4-5 карат.

альмандин

Альмандин - одна з двох (поряд з піропом) найпопулярніших різновидів граната. Володіє соковитим вишнево-червоним кольором, часом, з фіолетовим відтінком. Одним з перших став відомий на Русі. За глибокий благородний колір альмандин часто порівнюють з рубіном.

гроссуляр

Гроссуляр - гранат блідо-зеленого або жовто-зеленого кольору. Свою назву камінь отримав від латинського слова «grossularia», що означає «агрус». У свою чергу має під собою ще кілька різновидів, серед яких цаворит і гессонит.

уваровит

Уваровит отримав свою назву на честь вченого С.С. Уварова. Колір каменю - зелений, надзвичайно насичений, за що уваровит ще називають уральським смарагдом. Мінерал цей вкрай рідкісний і цінний.

Гранат-хамелеон

Найбільш рідкісними, дорогими і цінними є гранат-хамелеони. Подібно АлександритО вони вміють істотно змінювати свій відтінок від зеленувато-синього під променями сонця до фіолетово-червоного при штучному освітленні.

Камені-хамелеони з олександритовим ефектом - єдині представники мінералу, здатні демонструвати синій колір, який раніше вважався неможливим для граната.

Фізико-хімічні властивості граната

Гранати - група мінералів, що володіють різним забарвленням, в основному різних відтінків червоного і оранжевого. Камінь може бути повністю прозорим, або навпаки взагалі не просвічувати, як чорний меланит. Блиск граната - чистий скляний аж до алмазного.

Залежно від різновиду мінерал володіє різними показниками твердості (від 6, 5 до 7, 5 за шкалою Мооса) і щільності (наприклад, щільність піропу становить 3, 57 г / см 3, а альмандина - 4, 3 г / см 3).

Гранати є за своєю суттю поєднанням двох різних мінералів: в ряді випадків назва каменя береться від одного з них. Однак, більша частина різновидів граната все-таки отримала свої імена: наприклад, гессонит являє собою поєднання андрадіта і гроссуляра, а родолит - результат змішання альмандина і піропу.

Камені гранати - піроелектрики: при нагріванні каменю тертям (наприклад, про тканину), він починає притягувати до себе дрібні і легкі предмети, такі як шматочки паперу і пух - цей ефект можна спостерігати при утворенні статичного заряду на синтетичних тканинах або волоссі.

родовища граната

Найбільш поширені і недорогі альмандини ювелірної якості добуваються, в основному, в Карелії, на Кольському півострові, в Бразилії, на Мадагаскарі і на Алясці (Форт Врангель).

Красиві демантоїди і топазоліти знаходять на Чукотці, а уваровит - на Уралі, в Фінляндії і Канаді.

На Мадагаскарі і в Танзанії добуваються найдорожчі і рідкісні «сині» гранати, змінюють свій колір при різному освітленні.

Лікувальні та магічні властивості граната

За часів Середньовіччя гранат розтирали до порошку і змішували з водою, щоб лікувати шлунок і відновлювати бадьорість.

Гранат, відомий в першу чергу як камінь яскравого насиченого червоного кольору, вважається каменем пристрастей, емоцій, бажань. Він активізує життєву енергію людини, дарує натхнення і сили на реалізацію найскладніших витівок і планів. Зелені ж гранати в свою чергу притягують гроші, збільшують добробут власника, приносять удачу.

У Персії гранат вважався каменем, що дарує владу і здатність керувати людьми. Хрестоносці вірили, що перстень з гранатом здатний захистити їх від поранень в бою, а на Сході мінерал символізував завзятість, відданість і міцне здоров'я.

Кому підходить гранат

На думку астрологів, різні види граната підійдуть різним знакам Зодіаку. Червоні камені нададуть підтримку наполегливим і пристрасним Стрільця, Льву і Овна. Зелені гранати будуть особливо корисні Терезам і Водоліям.

Козеріг може слідувати власним уподобанням. А ось Раку і Рибам надягати прикраси з гранатом не рекомендується зовсім.

Залиште Свій Коментар