Чудові сапфіри падпараджа

Рідкісні сапфіри падпараджа цінуються по всьому світу за їх незвичайний відтінок, який часто порівнюють з розпустився квіткою лотоса.

Видобуток каменів на Шрі-Ланці почалася більше 2000 років тому, тому острів іноді називають «Островом самоцвітів» або «Скринька коштовностей Індійського океану» через велику кількість різних дорогоцінних каменів. Однак землі Південної Азії більш знамениті завдяки цейлонському сапфіру василькового кольору і сапфіру падпараджа. Вони обидва видобуваються в Ратнапуре (що в перекладі з сингальского означає «місто самоцвітів»), що знаходиться в ста кілометрах від Коломбо.

Добре відомий завдяки своїй рожево-помаранчевої забарвленням, падпараджа - найрідкісніший з усіх сапфірів, і один з найбажаніших дорогоцінних каменів. Ціна на природні термічно не ушляхетнені камені становить більше 50 000 доларів за карат.

«Падпараджа» на санскриті означає «квітка лотоса», адже його неймовірний ніжний відтінок можна порівняти з цвітінням лотоса або із заходом. У стародавніх культурах сапфір падпараджа вважався символом чистоти, краси і просвітлення, і Ви не можете не погодитися з тим, що цей камінь випромінює ауру безтурботності і спокою. Як і всі сапфіри, падпараджа володіють твердістю 9 за шкалою Мооса, що робить їх ідеальними для використання в коштовностях.

Сапфіри падпараджа часто використовуються в поєднанні з білим золотом або платиною, так як ці метали добре підходять до його м'якому відтінку. Щоб переконатися в цьому, досить поглянути на чудове кільце Cartier: в ньому 10-каратний сапфір падпараджа оточений круглими діамантами, що контрастують зі смужками чорного лаку. У Cartier також є сапфірове кольє класу high jewellery, в якому падпараджа, помаранчевий і жовтий сапфіри поєднуються з каскадом натуральних перлів.

Одне з найбільш вражаючих прикрас Chanel з колекції Café Society - кольє Sunset з центральним елементом у вигляді абстрактної камелії, інкрустоване діамантами і сапфірами падпараджа.

Нівет Нагпал, ювелірний дизайнер і президент компанії Omi Privé, - великий фанат сапфірів падпараджа, і ці кольорові дорогоцінні камені часто зустрічаються в його колекціях.

Падпараджа - рідкісний з сапфірів, тому що в ньому ідеально поєднуються оранжевий і рожевий, що рідко зустрічається в природі. Переважна кількість сапфірів піддаються термообробці з метою отримання більш насиченого кольору, і ті падпараджа, що були облагороджені - найцінніші з усіх. Нівет Нагпал

Насиченість відтінку, яка зазвичай високо цінується в кольорових коштовних каменях, має менше значення в сапфірах падпараджа. Прозорість, з іншого боку, надзвичайно важлива, так як через його світлого відтінку добре помітні будь-які включення.

Хоча рожево-помаранчеві сапфіри знаходять також на Мадагаскарі і у В'єтнамі, більшість експертів в області дорогоцінних каменів згодні в одному: справжні падпараджа видобуваються лише на Шрі-Ланці. Камені з інших країн зазвичай піддаються термообробці для отримання насиченого відтінку папайї. Крім того, до цих пір продовжуються дебати, чи варто додавати «сапфір» в назві каменю або ж обходитися і без того складною «падпараджа».

Рідко кому вдається знайти сапфір падпараджа високої якості вагою більше 2 карат, а камінь більше 5 карат - виняткова цінність світового рівня. Таким кристалів часто надають округлу чи смарагдову форму, щоб максимально зберегти розмір.

Найбільший в світі сапфір падпараджа вагою 100, 18 карата представлений в Американському музеї природної історії в Нью-Йорку. Однак навіть при невеликих розмірах, незабутній колір цих каменів справляє незабутнє враження - їм хочеться милуватися нескінченно.

Залиште Свій Коментар