Стиль ар-деко в ювелірному дизайні

Яскраві, зухвалі, геометричні - саме такими постають перед нами прикраси в стилі ар-деко.

Термін «ар-деко» (або арт-деко) походить від французького art déco, прижився скорочення виставки декоративних мистецтв, що пройшла в 1925 році в Парижі і що зробила значний вплив на розвиток архітектури, дизайну (в тому числі ювелірного) і моди першої половини XX століття.

Сміливі прикраси з гострими кутами набули популярності в 1920-30-х роках і кілька років тому знову повернулися в список фаворитів самих різних ювелірних дизайнерів.

дорогоцінна геометрія

Знамениті зразки впливу стилю ар-деко на архітектурну думку - Крайслер-білдінг і Емпайр-стейт-білдінг в Нью-Йорку, - позначили собою зліт міського життя і соціальні зміни перших десятиліть XX століття. Експлуатовані в дизайні цих хмарочосів геометричні фігури - кола, піраміди, симетричні багатокутники і безліч інших різких геометричних форм - знайшли собі застосування і в ювелірному дизайні.

безоглядна відвага

Соціальні зміни і розвиток руху за права жінок в 1920-х роках вплинули на розвиток дизайну ювелірних виробів і аксесуарів - відтепер прикраси носилися як знак не тільки багатства, але і мудрості і певного ставлення до життя. Носіння довгих сережок, коктейльних кілець і кулонів з самоцвітами і діамантами стало сприйматися як сміливе висловлювання.

Насичені яскраві кольорові дорогоцінні камені огранок «багет», «смарагд», «принцеса», «трілліант» і «Ашер» ідеально підійдуть для сміливих іміджевих прикрас з гострими кутами. Високоякісні смарагди, сапфіри і рубіни часто зустрічаються в кращих представників стилю ар-деко - не тільки через свою ціни, але і завдяки живим і яскравим кольорам.

Античність і старовина

Твори мистецтва в стилі ар-деко мають унікальний і багатошаровий характер, на який зробила увагу культура античної Греції, древньої Африки, Єгипту та Китаю. В ар-деко воєдино зливаються сучасне мистецтво і дух античної краси.

Музеї, аукціони і приватні колекціонери невпинно полюють за старими прикрасами в стилі ар-деко, виготовленими в 1920-х роках, але про це авангардному напрямку не забувають і молоді ювелірні дизайнери, пропонуючи в своїх прикрасах з більш доступних матеріалів сучасну інтерпретацію ар-деко.

Залиште Свій Коментар