Найбільший в світі полірований гранат

Один з найяскравіших представників напівкоштовних каменів вагою майже 6000 карат нагадує своїм кольором дороге червоне вино і коштує не менше 300 тисяч доларів.

Унікальний гранат вагою 5696 каратів був виявлений широкому загалу у вигляді ефектного твори прикладного мистецтва: ідеально відполірованого яйця, схожого на ті, що робив ще 100 років тому ювелірний дім Фаберже на замовлення царюючих осіб. За обробку каменю, видобутого в індійському штаті Орісса, взявся Манфред Уайлд.

Яйце складається з двох половинок, які, відкриваючись представляють погляду хрест із золота і платини, прикрашений 456 діамантами загальною вагою 8, 5 карата, беручи до уваги центральний коричневий діамант на 5, 74 карата і 5 жовтих діамантів на 10 карат. Підстава хреста виконано з гірського кришталю.

Прямо під яйцем розташувався терновий вінок з 18-каратного золота, який при обертанні навколо своєї осі відкриває і закриває гранатові половинки. Ще нижче ніжка підставки інкрустована двома рядами альмандинів (різновид граната) - всього 46 штук - прикрашена кільцем з гірського кришталю між ними.

На виготовлення всього виробу пішло 403 грама золота і 30, 5 грам платини. Загальна висота склала близько 30 сантиметрів, а розміри яйця - 15 на 12 сантиметрів.

У листопаді 2014 року твір, назване Garnet and Diamond Egg Creation, стало головним лотом на аукціоні Bonham's в Лос-Анджелесі. Попередня вартість за оцінками експертів становила від 300 до 400 тисяч доларів, проте яйце так і не було продано.

Залиште Свій Коментар