Дорогоцінний паладій за космічними технологіями

Засновник PalladinGold розповів, що спільного у космічній та ювелірної індустрій, ніж паладій краще білого золота і чи складно розробляти нові дорогоцінні метали.

В асортименті практично кожної ювелірної компанії можна знайти прикраси зі срібла та золота, рідше - з платини. Однак зовсім нечасто ми чуємо про виробників ювелірних виробів зі срібла, хоча за своєю «коштовності» він нітрохи не поступається своїм побратимам.

Сьогодні ми пропонуємо познайомитися з людиною (і компанією, їм заснованої), який зупинив свій вибір саме на цьому красивому металі. Він не просто вирішив створювати прикраси з паладію, але довести його до досконалості за допомогою власного досвіду в сфері, здавалося б, неймовірно далекій від ювелірної (як з'ясувалося, лише на перший погляд).

На питання журналу A-Gems.com відповів засновник ювелірного ательє PalladinGold, Костін Сергій Олексійович.

Розкажіть, будь ласка, як було приємно рішення зайнятися виготовленням прикрас? Чи складно було запустити власне виробництво?

У ювелірна справа я прийшов з іншої області. Я займаюся виробництвом жароміцних сплавів з бронзи для аеро і космо індустрій. Кілька років тому мій знайомий запросив мене на ювелірний завод. Я був здивований, коли виявив, що там все точно таке ж, як і на «великому» виробництві, тільки в рази зменшене.

Поспілкувавшись з ювелірами, я був здивований ще більше. Багато ювеліри досі працюють за традиційними методами: змішують чистоту з лігатурою, щоб отримати певну пробу. Одиниці намагаються поліпшити механічні властивості сплавів. Але ж на практиці це відкриває стільки можливостей!

«Який простір для творчості», - подумав я і почав експерименти з паладієм. Я став використовувати метод інтерметаллідним зміцнення, який застосовується в ракетобудуванні для зміцнення матеріалу, просто замінивши метал-основу. Отримані результати, які закріплені патентами, були вражаючими. Мені вдалося збільшити міцність сплаву до 240-250 HV (одиниць) по Віккерсу. Для порівняння, чистий паладій має близько 40 HV, а біле золото 585 проби (сплав на основі золота і паладію) - близько 140 HV.

Працюємо ми з аутсорсингом, так як ювелірних потужностей у нас в країні багато, і я просто не бачу сенсу відкривати ще одне провадження. По крайней мере, на даному етапі. Найскладніше було зареєструвати торгову марку. Цей процес був довгим і виснажливим, але сьогодні PalladinGold - торгова марка, яка зареєстрована на території Росії та інших країн, наприклад Італії та Австралії.

Не так багато ювелірних компаній спеціалізуються на виробах з якогось одного дорогоцінного металу. Ще рідше - можна знайти в їх асортименті прикраси зі срібла. Чим вас привабив паладій? Що виділив його серед інших металів?

По-перше, хочу ще раз уточнити, що паладій є одним з чотирьох дорогоцінних металів, рідним братом платини. Коли я починав, паладій був досить дешевим, що давало мені можливість використовувати його в якості піддослідного кролика.

По-друге, вже в процесі експериментів я зрозумів, що треба позиціонувати сплав як альтернативу білому золоту. Адже що є біле золото? Це сплав золота і паладію (або ж платини). Якщо ми порівняємо обидва сплаву, то побачимо різницю.

  • Проба білого золота - 585, PalladinGold TM 950 - 850. *
  • Вміст дорогоцінного металу-основи в білому золоті - 58, 5%, в PalladinGold TM 950 - 95%.
  • Твердість білого золота - 140 HV, PalladinGold TM 950 - 250 HV.
  • Родієве покриття білому золоту потрібно, PalladinGold TM 950 - немає.

* За законодавством Росії найвища проба виробів зі срібла на сьогодні - 850, але PalladinGold TM створює свої прикраси з додаванням 95% паладію, орієнтуючись на європейські стандарти.

Таким чином, при 95% чистого дорогоцінного металу ми маємо підвищену твердість, що дозволяє прикрасі зберігати свій первозданний вигляд за рахунок меншої кількості подряпин. При цьому вироби не треба покривати родієм, що дає можливість полірувати їх необмежену кількість разів, досягаючи дзеркального блиску знову і знову. Варто також відзначити, що склад сплаву строго регламентований і він не викликає алергічних реакцій.

Чи складніше виробляти ювелірні вироби зі срібла в порівнянні з сріблом і золотом?

Звичайно, є свої тонкощі і складності. Наприклад, не так багато місць, де працюють з литтям металів платинових груп. Ми працюємо з кількома з них, але також продовжуємо шукати і інші можливості реалізації.

Крім цього, іноді виникають питання в пробірної палаті. За ГОСТом в Росії максимальна проба паладію - 850, тобто змісту дорогоцінного металу в оздобленні 85%. Ми ж робимо прикраси з вмістом 95% паладію (з орієнтацією на європейський ринок), що іноді породжує питання у співробітників, з чим пов'язана невідповідність в пробі і заявленому процентний вміст металу. На щастя, таких ситуацій все менше.

Чи є якісь обмеження по вставках для прикрас зі срібла? Чи є у вас якісь власні переваги серед дорогоцінних каменів, які ви використовуєте при створенні ювелірних виробів?

Ніяких обмежень ні по вставках, ні за їх розмірами. Більш того, висока твердість матеріалу також дозволяє надати виробу будь-яку форму, не побоюючись його деформації.

Що стосується переваги по вставках, складно виділити якийсь один дорогоцінний камінь, вони все по-своєму прекрасні і унікальні.

Чи плануєте ви продавати тільки свої (брендові) прикраси? Або ви працюєте і з приватними замовленнями?

Ми працюємо як над своїми колекціями, так і робимо вироби за індивідуальним замовленням.

На нашому рахунку є колекція кілець «Лист Мебіуса» - обручки не зовсім традиційної форми, в основу яких закладено сакральний сенс взаємозв'язку і нескінченності, взятий з принципу стрічки Мебіуса.

Також колекція підвісок «Маорі», заснована на традиційних символах корінного народу Нової Зеландії. У колекції три підвіски-символу, кожна з яких несе в собі певний сенс за повір'ями Маорі.

І, звичайно, індивідуальні замовлення. Наприклад, ми виконали замовлення на кільце-бантик, в центрі якого красується смарагд, а по його боках - розсип з діамантів.

Чи часто взагалі замовляють прикраси з такого не зовсім звичного, але красивого дорогоцінного металу? Які прикраси зазвичай замовляють?

На даному етапі ми працюємо за принципом сарафанного радіо. Таких замовлень поки не так багато, як хотілося б, але зате можна сказати, що приходять обізнані люди. Вони цікавляться нашим сплавом, задають питання, тому що крім дизайну ім також важливо знати, з чого зроблено те, що вони будуть носити на собі. Найближчим часом ми також плануємо зайнятися рекламою.

Розкажіть, будь ласка, про ваші плани на найближче майбутнє. Чи плануються нові колекції або якісь інші значущі події для вашої компанії?

Так, працюємо над новими колекціями. Наприклад, зараз працюємо над колекцією сетів «Суприма». Їх головною відмінною рисою від традиційних прикрас є чіткість граней, які не стираються з часом завдяки міцності матеріалу. Також є ще кілька проектів, але не будемо розкривати всі карти відразу.

Що ж стосується заходів, то в даний момент ми активно займаємося популяризацією паладію, як дорогоцінного металу, і - особливо - нашого сплаву і його відмінних від традиційних сплавів властивостей.

Працюємо в декількох напрямках. По-перше, ми беремо участь в різних вечорах, виставках і благодійних заходах. По-друге, ми співпрацюємо з компаніями, які зацікавлені у виробництві своїх виробів з нашого сплаву. По-третє, ми зараз спілкуємося з університетами і технікумами, де викладають ювелірна справа, з метою провести лекції та запросити студентів взяти участь в конкурсі по створенню дизайну, який потім ми втілимо в життя.

Залиште Свій Коментар