демантоид

Рідкісна і дуже красива зелена різновид граната, кращі екземпляри якої видобуваються виключно на території Росії.

  • Мінерал: Андрадит (гранат)
  • Колір: Відтінки зеленого
  • Твердість по Моосу: 6, 5-7
  • Щільність: 3, 84 г / см 3

Історія демантоида

Демантоид - найпрекрасніший зелений гранат. У буквальному перекладі назва каменя означає «алмазоподібність». Ледь ставши відомим, він став улюбленцем російських царів і показником статусу у придворної знаті.

Цей рідкісний і дорогий камінь цінував і любив Карл Фаберже, а в усьому світі демантоид асоціювався з пишним оздобленням Російських палаців. Його насичений зелений колір досі підкорює серця найзаможніших людей планети і цінителів ювелірного мистецтва.

Вперше камінь, що нагадує смарагд був знайдений в 1874 р на Уралі, а майже через 20 років після великої ювелірної виставки у столиці Франції отримав загальне визнання і обожнювання.

Фізико-хімічні властивості демантоида

Хімічна формула напівдорогоцінного каміння -Ca 3 Fe 2 (SiO 4) 3. Демантоид буває різних відтінків зеленого, але найчастіше зустрічаються жовтувато-зелені, оливково-зелені і смарагдово-зелені камені. В якості домішок виступають залізо, а також хром і титан. Останній - відповідає за жовтуватий відтінок каменю.

Демантоид володіє дуже гарною грою кольору (за цим параметром він перевершує алмаз) і непоганий твердістю - від 6, 7 до 7 за шкалою Мооса. Розміри каменів коливаються від декількох міліметрів до 10 см, більші кристали майже не зустрічаються.

родовища демантоида

Демантоид видобувається в різних країнах світу. Родовища цього каменю відкриті в Намібії, Пакистані, Ірані, Кенії, Мадагаскарі, Італії. Поклади «зеленого граната» знайдено на Камчатці і Чукотці. Однак знайдені мінерали не йдуть ні в яке порівняння за своєю якістю з тими, що видобуваються в Росії на Середньому Уралі.

З кінця XIX століття і до цього дня в усьому світі ці камені називають «російський смарагд» або «сибірський хризоліт». Особливу унікальність забарвленні російського демантоида надають включення біссоліта, що створюють ефект «котячого ока». Подібні кристали, крім Уралу, дуже рідко зустрічалися тільки на території пакистанських родовищ.

Цілющі і магічні властивості демантоида

Люди завжди бачили в предметах зеленого кольору щось містичне, недоступне розумінню. Чаклуни і екстрасенси вважали демантоид сильним оберегом. На їхню думку, камінь здатний захистити від злого ока, принести в душу мир і гармонію.

Власника каменю обов'язково чекає успіх, чоловікам він приносить фінансове благополуччя і стабільність, а до жінок притягує представників сильної статі.

На думку йогів, демантоид захищає серцеву чакру і нормалізує артеріальний тиск. Прийнято також вважати, що за допомогою цього каменю можна вилікувати імпотенцію, безпліддя і деякі психічні розлади.

Кому підходить демантоид

На думку астрологів, демантоид підходить, в першу чергу, представникам «повітряних» знаків Зодіаку - Терезам, Водоліям і Близнюкам. А ось Рибам демантоид категорично не рекомендується, це не їх камінь і може принести їм великі невдачі.

Втім, носити камінь можуть і народжені під іншими знаками Зодіаку. Але слід врахувати, що блискучий демантоид не любить повсякденної суєти, і надягати прикраси з цим каменем слід тільки в особливих, урочистих випадках.