Головне джерело рожевих і червоних алмазів виснажений

Остаточне закриті Аргайлского рудника, на якому за 38 років було видобуто понад 800 мільйонів карат алмазів, заплановано на 2021 рік.

Яке належить компанії Rio Tinto Аргайлское родовище в Західній Австралії - найпродуктивніша в світі алмазна шахта і найголовніший джерело рожевих, червоних і блакитних діамантів - майже вироблена.

І хоча в основному з Аргайла надходять камені коричневого кольору, десятитисячна частка від видобутку припадає на алмази фантазійних квітів - камені настільки рідкісні і такі цінні, що лише шістнадцяти людям в світі дозволено до них торкатися.

Як нещодавно повідомляла газета «Western Australian», в Rio Tinto працює до 50 тисяч чоловік по всьому світу, і навіть генеральному директору їх лондонської філії Жану-Себастьяну Жаку не дозволено було брати в руки ті 58 алмазів, що потрапили на аукціон Argyle Pink Diamonds Tender в 2017 році.

В цьому році аукціон пройшов у формі цілого турне по містах всього світу, починаючи з Перта в Австралії і закінчуючи Нью-Йорком. На кожній зупинці багатющі покупці мали можливість поглянути на колекцію і залишити свої ставки, передавши їх в запечатаних конвертах.

Цвяхом програми 2017 року стало фантазійний червоний діамант «Аргайлскій вечносіяющій» (англ. Argyle Everglow). Огранений «радіантом» камінь шостий (VS2) ступеня чистоти вагою в 2, 11 карата отримав своє ім'я за те сяйво, що немов виходить зсередини. Вражаючий діамант був отриманий шляхом ограновування алмазу вагою 4, 38 карата, знайденого восени 2016- го. Це перший в історії Rio Tinto фантазійний червоний діамант більше двох карат вагою.

Червоні діаманти так рідкісні, що за всі 33 роки, що проходить Argyle Pink Diamonds Tender, сертифікованих фантазійних червоних діамантів тут було продано менш ніж на 20 карат в сумі.

Колекція цього року крім Everglow включає в себе ще чотири «діаманта-героя», обраних Rio Tinto за їх неповторну красу і наділених власними іменами з тим, щоб забезпечити безперервну літопис їх внеску у світову історію найважливіших каменів:

На даний момент рудник в Аргайл видає близько 90% всіх рожевих алмазів у світі. Після його закриття слід очікувати різкого зниження пропозиції фантазійних рожевих, червоних і блакитних каменів, а значить і значного підвищення цін на них.

Вважається, що червоні алмази отримують свій багатий колір завдяки відхилень від регулярності в їх атомарної структурі, що накопичується в процесі зародження дорогоцінного каменю в земних надрах. Це відрізняє їх від усіх інших кольорових алмазів, що набувають свій колір за рахунок наявності домішок, наприклад, таких як бор (дає блакитний колір) або азот (дає жовтий).

Діаманти тендера Rio Tinto в 2017 році