евклаз

Рідкісний, красивий, але дуже крихкий напівдорогоцінне каміння, представлений ніжною палітрою блакитних і зеленувато-блакитних відтінків.

  • Мінерал: евклаза
  • Колір: Відтінки світло-блакитного і бірюзового
  • Твердість по Моосу: 7, 5
  • Щільність: 3, 10 г / см 3

Історія евклаза

Евклаз потрапило до рідкісних мінералів і є дуже крихким каменем. Назва його буквально так і перекладається з грецької мови - «добре розщеплюється».

В Європу евклаз потрапив імовірно з Південної Америки в 1785 році. Першим ретельне вивчення каменю почав Рене Жюст Гаюї в 1792 році. Потім, в 1858 році, дослідження французького мінеролога продовжив російський вчений Микола Іванович Кокшаров, який виявив великий кристал евклаза розміром 7, 3 см на золотих розробках Південного Уралу (зараз він зберігається в Гірничому інституті в Санкт-Петербурзі). З цього часу розпочалася запекла полювання дослідників і колекціонерів за цим каменем, але знайти його виявилося не так-то просто.

До 1914 року, коли масові пошуки евклаза були перервані Першою світовою війною, було виявлено тільки 25 екземплярів мінералу. В даний час більшість цінних евклаза зберігаються в музейних колекціях, а у вільному продажі він зустрічається вкрай рідко.

Фізико-хімічні властивості евклаза

Евклаз є силікат берилію і алюмінію. Камінь містить домішки хрому, міді та марганцю, що відповідають за забарвлення кристалів. Мінерал прозорий, має гарний скляним блиском. У деяких зразках спостерігається ефект плеохроизма: під різним кутом повороту до джерела освітлення колір каменю змінюється від світло-блакитного і бірюзового до глибокого синього.

Незважаючи на високу твердість - 7, 5 за шкалою Мосса - евклаз досить крихкий і погано піддається обробці. Тому його вкрай рідко піддають огранювання для виготовлення ювелірних прикрас - колекціонери вважають за краще зберігати кристали в первозданному вигляді.

родовища евклаза

У природі евклаз зустрічається рідко, в основному, у вигляді дрібних багатогранних кристалів розміром не більше 3 мм (іноді до 1, 5 см).

Видобувають мінерал на розсипних родовищах поблизу річок, або в гірських гідротермальних жилах. У Росії найбільш коштовне каміння знаходять на Південному Уралі і Якутії.

Також велике родовище розташоване в Бразилії, штат Мінас-Жерайс. Менш якісні камені добуваються в Африці, Індії, Італії і в США.

Цілющі і магічні властивості евклаза

Вважається, що евклаз наділяє людину мудрістю і проникливістю, допомагає вчитися не тільки на своїх, але і на чужих помилках. Камінь направляє потік енергії в потрібне русло, сприяє концентрації на поставленому завданню.

Евклаз - сильний магічний камінь, його використовують практикуючі маги і віщуни. Екстрасенси цінують його за можливість відкривати інформаційні портали між часом і просторами. Повністю осягнути магію евклаза здатний тільки сильний зріла людина, який може передати свій досвід учня або новому поколінню.

Евклаз - камінь тиші і спокою, він заспокоює, лікує розхитані нерви і психічні розлади, підтримує сили літніх людей, відтягує наступ старості і супутніх їй хвороб.

Камені з зеленим відтінком допомагають при підвищеному тиску, тахікардії та аритмії. Блакитні кристали - нормалізують апетит і роботу шлунково-кишкового тракту, допомагають боротися з ожирінням.

Кому підходить евклаз

Евклаз більше підходить досвідченим людям у віці, після 45 років. Перед молодими людьми мудрість каменю розкривається важче, їх він може, навпаки, відволікати і спонукати до бунтарства і норовливості.

Найкраще, якщо прикраса з евклаза передано у спадок, або подаровано близькою людиною.

Астрологи вважають, що евклаз підходить кільком знакам Зодіаку: Терезам, Раку, Козерогу і Близнюкам. Для них камінь стане підтримкою і опорою у всіх справах, допоможе повірити в себе і свою інтуїцію.

Овна носити евклаз категорично не рекомендується.

Залиште Свій Коментар