Яйце Фаберже за 33 мільйони було знайдено на блошиному ринку

Американський торговець металом, який купив золотий виріб, планував переплавити його на металобрухт, поки не з'ясував, що його знахідка - рідкісне яйце Фаберже.

Директор лондонської антикварної галереї Wartski Кайра Маккарті розповів в інтерв'ю журналу JCK, що підприємець купив виріб за 14 тисяч доларів і мав намір отримати швидкі гроші, перепродуючи його за 15 тисяч.

Усередині виявилися годинник від Vacheron Constantin, і він вирішив, що зможе продати предмет трохи дорожче його чистою золотий вартості. Але ніхто не зацікавився покупкою ізделія.Кайрен Маккарті

У розпачі ділок набрав в Google пошуковий запит: «яйце», «Vacheron Constantin» (напис на годиннику) і незабаром натрапив статтю британського видання The Telegraph, в якій розповідалося про збереженому донині яйці Фаберже. Замітка цитувала Маккарті і містила фотографію точно такого ж яйця. Торговець сіл на перший же літак до Лондона і представив здивованої Маккарті фото своєї знахідки.

Це було так, наче Священний Грааль влетів прямо в двері нашої галереї. Я буквально трясся від хвилювання. Ми завжди притримуємо свою думку до тих пір, поки особисто не оглянемо предмет. Але він зовсім не був схожий на шахрая, і ми вирішили, що його історія повинна бути правдива. Кайра Маккарті

Зрештою, Маккарті відправився в будинок торговця, де знайшов яйце мирно примостився на кухонному столі між цукорницею і пирогом. За словами власника галереї, коли він повідомив торговцю, що яйце сьогодення, той звалився на підлогу.

«Він залишився в свідомості, але впав», - регоче Маккарті.

Яйце було упізнано як одне з втрачених Імператорських крашанок, спроектованих Карлом Фаберже. З 50 яєць Фаберже відомий власники тільки 42 штук, але про місцезнаходження ще восьми можна тільки здогадуватися. Вважається, що п'ять яєць з зниклої вісімки було знищено, але інші три були, швидше за все, вивезені з Росії. Знахідка американського торговця - одне з цих трьох яєць.

П'єдестал яйця прикрашений різнокольоровими золотими вінками, що звисають з обрамлення синіх сапфірів-кабошонов, увінчаних мініатюрними бантиками з діамантами. Всередині яйця знаходяться дамські годинник від Vacheron Constantin з білим емальованим циферблатом і інкрустованими діамантами золотими стрілками. Знахідка, за словами Маккарті, «дивно добре збереглася», хоча і втратила за багаторічні поневіряння кількох дорогоцінних каменів.

Знайдене яйце - одне з перших творінь Фаберже: Олександр III подарував це яйце своїй дружині Марії Федорівні на Великдень в 1887 році. Під час Жовтневої революції ювелірний виріб потрапило в руки більшовиків, і на цьому його слід губиться. Як коштовність виявилася на антикварної ярмарку на Середньому Заході США, мабуть, назавжди залишиться таємницею.

Маккарті помічає, що сам факт «виживання» яйця абсолютно вражаючим - адже воно буквально «танцювало на краю плавильного котла».

Подейкують, що яйце було продано за 33 мільйони доларів приватному колекціонерові, але Маккарті відмовчується, кажучи, що не може «ні підтвердити, ні спростувати цю суму». Що ж стосується знайшов яйце американця, який побажав залишитися анонімним, то він отримав, за словами Маккарті, «грошову суму, здатну перевернути все його життя».

Новий господар надбання ювелірної майстерності XIX століття дав добро на організацію короткочасної виставки. Помилуватися несподіваною знахідкою можна буде в галереї Wartski з 14 по 17 квітня. Це стане першою виставкою яйця за 112 років, і Маккарті резонно зауважує, що може бути наступною можливості знову поглянути на нього доведеться чекати ще одне століття.

Залиште Свій Коментар