Огранювання «Маркіз», натхненна посмішкою мадам де Помпадур

Кожна огранювання здатна піднести красу каменю по-новому, проте складно знайти більш елегантну форму, ніж витончений «Маркіз», що прийшов до нас з далекого XVIII століття.

Огранювання «Маркіз» народилася на світ багато років тому, за часів правління Людовика XV. Вважається, що король був настільки зачарований своєю фавориткою маркізою де Помпадур, що велів своїм придворним ювелірам придумати нову форму для діаманта, яка змогла б передати красу посмішки юної Жанни-Антуанетти. Що і було виконано, а нова огранювання отримала ім'я слідом за своєю натхненницею.

Можливо, романтична історія «Маркіза» і мадам де Помпадур - лише красива казка, однак огранювання з часом завоювала велику популярність по всьому світу завдяки своїй витонченій і в той же час грайливою формі. Крім того, будучи інкрустованим в кільце в якості солітера, камінь ограновування «Маркіз» здатності візуально подовжувати пальці своєї власниці.

Втім, естетичний ефект - не єдиний, яким користуються сучасні ювеліри. На минулому на початку року Тижні моди в Парижі Dior продемонстрували колекцію прикраси Granville, що представляє собою справжнє свято форми і кольору. Коштовне каміння різних форм зібрані в цілі букети, фантастично виблискуючи і переливаючись. Одним з яскравих прикладів можна назвати кільце з двома великими хризоберилами, від яких в різні боки променями розходяться різнобарвні камені огранки «Маркіз», завдяки яким в шаленому калейдоскопі квітів вимальовується форма і логіка пропорцій.

Чи не менше уваги формі приділяє і бразильський ювелірний дизайнер Джоана Салазар (Joana Salazar). Дизайнерська освіта вона отримала в Мілані, а гемології освоїла в Індії, і тепер сміливо реалізує свої ідеї та фантазії в дорогоцінному камінні. Одне з найбільш ефектних прикрас Джоани - смарагдові сережки Petite Blossom. Щоб передати природну красу каменя в максимально «органічної» формі, ювелір зібрала смарагди в великі грона, вибравши в якості ограновування «Маркіз». В результаті твір одночасно асоціюється з листям дерев, сплеском і кристалами льоду.

Звичайно, перераховувати ювелірів і художників, раз і назавжди закохалися в цю ефектну огранювання можна нескінченно довго: Шон Лін створює з її допомогою динамічні форми, що нагадують крила і пір'я; Стівен Вебстер представляє цілі колекції на основі цієї огранки; а Carrera y Carrera втілює за допомогою «Маркіза» природні мотиви. І, мабуть, ми назвемо ще одне ім'я. Дизайнер Елізабетта де Симон Нікеса (Elisabetta de Simone Niquesa) випускає під своїм брендом Niquesa барвисті коштовності з різними ювелірними каменями.

І неважко помітити, що ограновування «Маркіз» - з числа фаворитів Елізабетта: в одній з колекцій дизайнер не тільки використовувала чудові сапфіри полюбилася форми, а й помістила кожен в золоту «рамку», що повторює форму каменю.

Романтична чуттєва форма огранки «Маркіз» по-справжньому багатогранна і може створити як бурхливий водоспад з дорогоцінних каменів, так і іскристий феєрверк, який створює грайливий настрій. І можна з упевненістю сказати, що ця форма заслужила почесне місце серед найпопулярніших і відомих на ряду з класичної круглої «діамантового» і «смарагдової» огранюванням.

Залиште Свій Коментар