Танзанії

Танзанії - це виключно рідкісний і дорогий камінь, який відноситься до силікатної групі. Офіційна назва мінералу - цоизит.

  • Мінерал: цоізит
  • Колір: Відтінки синього, фіолетового і жовто-коричневого
  • Твердість по Моосу: 6, 5-7
  • Щільність: 3, 35 г / см 3

Колір танзанита варіюється від сапфирово-синього до насичено-фіолетового. Існуючі екземпляри жовтувато-коричневого кольору не користуються популярністю в ювелірній галузі.

Крім цього, камінь має олександритовим ефектом і змінює колір залежно від освітлення і навіть кута огляду.

родовища танзанита

Висока вартість унікального каменю спочатку визначена тим, що в світі існує єдине родовище, де його добувають. Воно розташоване в Танзанії, поблизу гори Кіліманджаро. І в найближче десятиліття, за прогнозами фахівців, може бути вичерпано.

Якщо інші дорогі дорогоцінні камені - сапфір, смарагд та інші - були відомі ще до нашої ери, то танзанит є «сучасником», так як був відкритий в 1967 році, а назву отримав, завдяки ювелірної компанії Tiffany - саме вона запропонувала назвати камінь на честь місця його видобутку.

вартість танзанита

Як уже згадувалося раніше, танзанит є дуже цінним і рідкісним каменем, тому вартість його завжди була висока, хоча і не могла перевищувати ціни на сапфіри. В останні роки на танзанит ціна становить близько 300 доларів за 1 карат ограненного каменю. І безумовно натуральні сині і фіолетово-сині камені коштують дорожче, ніж пройшли термічну обробку.

Однак так як «невідповідні» танзаніти складають майже 95% від усіх видобутих каменів, велика ймовірність, що продавець не захоче повідомити покупцеві про те, що колір був штучно змінений, щоб не втратити дохід. Визначити ж надалі натуральність кольору танзанита буває вкрай складно.

Лікувальні властивості танзанита

Народні цілителі радять дивитися на цей камінь для зняття напруги з очей і для позбавлення від головного болю. Також, танзанит здатний позбавити власника від простудних захворювань і нежиті.

Деякі фахівці стверджують, що при довгому носінні цього каменю він здатний вилікувати будь-які захворювання шкіри, в тому числі і акне підліткового періоду, а також позбавити від болю в спині.

Магічні властивості танзанита

Вважається, що танзанит не просто так був знайдений практично на стику століть і в період переходу з однієї епохи в іншу. Він виступає в ролі духовного провідника. Якщо постійно носити прикраси з танзанитом, то це сприяє активізації прихованих здібностей організму, дозволяє зрозуміти змив життя і відповісти на питання, які давно хвилюють все людство.

Також, є думка, що цей камінь здатний принести затишок і взаєморозуміння в сім'ю. Якщо ж один з подружжя не щирий у своїх почуттях, то його кар'єра швидко піде на спад, і неприємні дрібниці будуть відбуватися з ним постійно. Причому, до тих пір, поки він не змінить своє ставлення, кількість і якість неприємних «сюрпризів» буде рости в геометричній прогресії.

Кому підходить танзанит

Прикраса з танзанитом стане найкращим подарунком на 24 роки спільного життя подружжя. Так як ця дата ділить життя подружжя на «до» і «після». І саме цей мінерал як не можна краще підходить для вираження ніжних почуттів люблячих людей.

Танзанії підійде жінці, яка бажає привернути до себе якомога більше уваги з боку протилежної статі. Ще однією категорією людей, кому призначається цей красивий камінь, є підприємці та всі, хто бажає поліпшити своє матеріальне становище.

Астрологи досі не віддали перевагу жодному знаку зодіаку в носінні танзанита. Тому будь-який, хто володіє прикрасою з ним, буде щасливий і забезпечений, так як камінь «подбає» про це.