Відтінки блакитного в елітних прикрасах з бірюзи

Якби нас попросили назвати камінь року, то ми без роздумів назвали б яскраву красуню бірюзу.

Вже зараз можна з упевненістю сказати, що 2015 рік для багатьох буде асоціюватися саме з прикрасами з бірюзи. І якщо хто-небудь захоче провести конкурс «Камінь року», то бірюза, безумовно, буде головним претендентом на перемогу. У 2015 році рідкісна колекція елітних прикрас не включала виробів, побудованих навколо ніжних відтінків бірюзи або використовують їх як акомпанемент для центральної композиції.

Слово бірюза, імовірно, походить від перського слова «фірузе» - «камінь щастя». А приємний «охолоджуючий» відтінок бірюзи, яка так популярна в літніх прикрасах, обумовлений вмістом міді і алюмінію (у формі гідратованого фосфату). Родинний мінерал халкосідеріт, який добувають переважно в США, має зеленим кольором, так як замість алюмінію містить залізо. Чистий блакитна бірюза зустрічається дуже рідко, і більшість натуральних каменів, які можна знайти в продажу, мають прожилки темного кольору.

В цьому році багато дизайнерів експериментували з поєднанням м'якого, матового кольору бірюзи і різнокольорових дорогоцінних каменів, створюючи життєрадісні і енергійні прикраси. Ця концепція, в тому числі, була блискуче реалізована в кільці від Boghossian Jewels. Виготовлені вручну ніжні витончені бірюзові пелюстки делікатно оточують великий турмалін Параїба, в центр якого за допомогою фірмової технології Boghossian поміщений овальний діамант вагою 2, 52 карата.

І на Каннському кінофестивалі цього року бірюза привернула чимало уваги: ​​одним з найяскравіших прикрас заходи стали сережки з колекції Red Carpet від Chopard. Бірюза кольору блакитної хвилі чудово поєднується з соковитими рубеллита, зеленими цаворіти і безбарвними діамантами.

Кільце і сережки De Grisogono з аметистами і бірюзою

Зрозуміло, бренд de Grisogono, відомий своїми ювелірними експериментами, також не обійшов бірюзу увагою. Колекція Melody of Colour, як і личить своїй назві ( «Мелодія кольору»), є справжнім буйством фарб, в якому не останню роль відіграють фіолетові аметисти, немов ширяють на хмарах з найніжніших зеленувато-блакитних бірюзових намистин.

Натхненні чином Великого шовкового шляху, що з'єднував Венецію і Самарканд, ювеліри Piaget створили розкішну колекцію Secrets & Lights - A Mythical Journey. Це воістину незвичайні прикраси, що поєднують оригінальний дизайн і першокласне виконання. Архітектура Венеції і Самарканда перетворилася в цій колекції в чарівні нитки небесно-синіх бірюзових кілець, браслетів і кольє, прикрашених діамантами і смарагдами.

У новій колекції Seven Seas від Van Cleef & Arpels потоки синіх дорогоцінних каменів уособлюють мінливий рух світового океану. Так, вся палітра відтінків Середземного моря знайшла своє відображення в браслеті, прикрашеному бірюзою, лазуритом, перлами і діамантами.

Що ж попереду ще майже три місяці до кінця 2015 року, а значить у ювелірних брендів і дизайнерів досить часу, щоб запропонувати безліч не менш цікавих і різноманітних прикрас, а ми з задоволенням на них помилуємося.