Тсаворит (цаворит)

Рідкісна і дуже красива різновид граната, камінь, піднесений світу в бірюзовою коробочці Tiffany.

  • Мінерал: Гроссуляр (гранат)
  • Колір: Яскраво-зелений, іноді з жовтуватим відтінком
  • Твердість по Моосу: 7-7, 5
  • Щільність: 3, 61 г / см 3

Історія тсаворіта

Геолог Кемпбелл Бріджес в 1967 році в червоних глинах Танзанії виявив дивовижний яскраво-зелений камінь, за своєю красою можна порівняти з смарагдом. Колишній керівник Tiffany & Co. Генрі Платт (1924-2015 рр.) Запропонував назвати новий мінерал «tsavorite», що перетворилося в російськомовному варіанті в «тсаворит» або «цаворит». Ім'я це було вибрано невипадково: вперше камінь був виявлений в кенійському Національному парку Цаво.

Тсаворит - не тільки рідкісний, але і дивно гарний камінь. Дивовижний блиск, багата палітра відтінків принесли йому популярність і зробили його дуже цінним, хоча в Росії він до сих пір не отримав великої популярності.

Фізико-хімічні властивості тсаворіта

Цаворіт відноситься до гроссуляра, які в свою чергу є різновидом мінералу граната. Має яскраво-зелене забарвлення завдяки домішки ванадію до водного Алюмосилікати кальцію. Колір каменю може варіюватися від темно-зеленого до яскраво-зеленого з жовтуватим або сіруватим відтінком.

Зовні тсаворит схожий з смарагдом через свого кольору і чистого скляного блиску, за що його іноді називають «африканським смарагдом». Камінь може бути прозорим або напівпрозорим. Щільність його - 3, 61 г / см 3, а твердість по Моосу становить 7-7, 5.

родовища тсаворіта

Камені найчастіше зустрічаються зовсім невеликого розміру, рідко досягаючи ваги в 5 карат. Відшукати мінерал непросто, шари кристалів можуть зникати і з'являтися раптово.

З моменту появи і до сьогоднішніх днів основним родовищем тсаворіта є територія Східної Африки, а точніше - Кенія і Танзанія. В кінці 1990-х років камінь був також виявлений в Уганді. Родовища розташовані в посушливих без рослинності районах, тому видобуток його промисловим шляхом вкрай важким.

Цілющі і магічні властивості тсаворіта

Народна медицина наділяє цаворит різними цілющими властивостями, притаманними багатьом каменям з зеленим забарвленням. Вважається, що він знімає втому, перенапруження, допомагає позбутися від безсоння і депресії, стабілізує артеріальний тиск, налагоджує обмін речовин. Рекомендується носити прикраси з тсаворітом метеозалежним людям в періоди магнітних бур.

Камінь заслужив славу справжнього поглинача негативної енергії. Він здатний утворювати навколо володаря особливе біополе, відразливе погані думки і погляди недоброзичливців. Позитивно впливає на органи зору, нервову систему, обмін речовин.

Магічні властивості тсаворіта також досить значущі. Своїм власникам камінь допомагає підвищити інтуїцію, гармонізувати внутрішній світ, підвищити впевненість в своїх силах. Крім того, цаворит сприяє налагодженню дружніх і любовних відносин.

Кому підходить тсаворит

Найбільшу користь мінерал здатний принести знакам Зодіаку, що належить водній стихії: Рибам і Ракам. Їм він цаворит подарує заспокоєння, почуття рівноваги, а також допоможе позбутися від негативних думок.

Відомий камінь і своєю користю в сімейних відносинах. Його здавна використовують як оберіг, що допомагає уникати сварок і конфліктів.

Останнім часом народні лікарі рекомендують носити прикраси з тсаворітом тим, хто працює в багатолюдних місцях: офісах, торгових центрах. Цаворіт вбереже власника від пристріту, заздрості і темних думок.

Залиште Свій Коментар