Бірюза - улюблений талісман

Бірюза, поряд з блакитним топазом і танзанитом, є каменем грудня, і в ній укладено символізм, який прийшов до нас із глибини століть.

Всі фарби зими укладені в бірюзі - легкому, яскравому камені з багатою історією. Вважається, що вона приносить достаток, успіх і дружбу.

Вперше бірюзу стали добувати в Персії, а колір каменю порівнювали з чистими блакитними відтінками яйця малинівки. Колір залежав не тільки від країни виробництва, а й від шахти, в якій камінь був здобутий. В англійській мові бірюза називається «turquoise» - слово походить від французького «pierre turquoise», що означає «турецька камінь», так як бірюза потрапила в середньовічну Європу з Туреччини.

Каменю здавна приписували магічні властивості і використовували як талісман. У стародавньому Єгипті і в Середньовіччі бірюзою прикрашали амулети, що приносять удачу і захищають від негараздів. В епоху Відродження були популярні бірюзові кабошони, прикрашені гірським кришталем або інший окантовкою, що підкреслює блакить каменю.

Бірюза знову набула популярності в періоди романтизму і естетизму Вікторіанської епохи. Вікторіанці, відомі своєю прихильністю до символізму, вірили в стародавні легенди, пов'язані з цим мінералом. Завдяки яскравому кольору бірюза вигідно доповнювала вироби з золота, а розвиток технологій ограновування дозволило інкрустувати нею головки декоративних змійок і оперення мініатюрних голубів. Також бірюза вважалася каменем незабудки і служила символом довгої пам'яті і вічної дружби при оздобленні кілець, брошок, медальйонів та замків.

В середині XX століття намітилося повернення колишньої популярності бірюзи, коли David Webb і Van Cleef & Arpels почали створювати прикраси з великими бірюзовими кабошонами овальної і грушоподібної форми. Також були популярні огранки, що імітують пелюстки, що обрамляють інші дорогоцінні камені.

У шістдесяті і сімдесяті під час сплеску інтересу до культури корінних американців стали популярними інкрустовані бірюзою срібні кільця племені зуні, а також сережки та бірюзові запонки в південно-західному стилі.

Якщо ви віддаєте перевагу романтичні прикраси ніжних відтінків, то вам слід вибрати вироби з бірюзою Вікторіанської епохи. Також є ряд сучасних майстрів, які вдало поєднують бірюзу і золото високої проби, віддаючи данину магічного символізму минулого. Навіть якщо ви просто без розуму від синіх відтінків або хочете зробити бірюзу своїм особистим каменем, до ваших послуг дійсно великий вибір стилів.