яшма

Широко відомий камінь, представлений великою палітрою кольорів і відтінків і має безліч різновидів.

  • Мінерал: Яшма
  • Колір: Все
  • Твердість по Моосу: 7
  • Щільність: 2, 65 г / см 3

Історія яшми

Яшма - строкатий камінь. Саме так перекладається назва з грецького «Яспис». За багатобарвність цей напівдорогоцінне самоцвіт цінують у всьому світі. Він відомий ще з давніх часів. Первісні люди використовували яшму в якості матеріалу для прикрас - перснів і амулетів.

Освіта каменю бере свій початок багато століть назад. В ті часи на Уралі було Тепле море і були активні вулкани. Вулканічний попіл змішувався з кольоровим мулом. Оксиди заліза і марганцю - бурі, червоні і навіть чорні, зелені хлористі солі, блакитні силікати, і всілякі інші мінерали входять до складу яшми. Поступово море иссушилось, породи затверділи, стали щільними і спресованими. Так народився новий різноманітний мінерал. За текстурою і квітам його не можна порівняти ні з якими іншими каменями, він різноманітний і налічує безліч різновидів.

різновиди яшми

Яшму найчастіше розрізняють за забарвленням і текстурі. Розглянемо найбільш поширені і відомі види яшми.

Крім того, існує кілька каменів, в назві яких використовується слово «яшма», хоча на ділі вони до цього мінералу відношення не мають. Найчастіше вводять в оману не надто досвідчених у геммологии людей такі камені:

Фізико-хімічні властивості яшми

Яшми на 80-95% складається з діоксиду кремнію SiO 2, а все інше - це домішки. Твердість по Моосу становить 7, а щільність - 2, 65 г / см 3. Мінерал не пропускає світло, злам заїдливий, спайність відсутня.

Палітра кольорів яшми дуже обширна - вона не буває лише чистого синього, всі інші відтінки в тій чи іншій мірі зустрічаються у цього популярного каменю.

родовища яшми

Яшму в промислових масштабах добувають у Франції, Індії, США і Німеччини. Однак найбільш великі поклади яшми перебувають в Росії. Одним з них є родовище гори «Полковник». Там яшму добувають вже близько 250 років.

Цілющі і магічні властивості яшми

У давнину яшмой зцілювали зір і оберігали будинку від пристріту. У храмах робили підлоги з яшми, оскільки цей камінь вважався божественним, що виганяє бісів. Чаклуни і маги зберігали своє речі в скриньках і коробах, виготовлених з цього мінералу. Також вважалося, що для здійснення обрядів на відстані, портрет людини необхідно помістити в яшмову рамку.

Яшма - джерело доброї енергії. Вироби з цього каменю не можуть нашкодити його хазяїну. Всі предмети і ювелірні прикраси з яшми діють як обереги. Вони приносять щастя і мир в будинок.

За допомогою червоної яшми лікують жіночі хвороби, а носіння каменю в області живота сприяє лікуванню хвороб шлунково-кишкового тракту і нирок.

Кому підходить яшма

Камінь вважається талісманом вчених і туристів. Для того, щоб яшма стала джерелом життєвої сили, слід носити її у вигляді кабошонов овальної форми.

На думку астрологів, з усіх знаків Зодіаку яшма найбільше підходить Діві. Камінь приносить удачу, розвиває інтуїцію, оберігає від необдуманих вчинків і дарує здоров'я.

Залиште Свій Коментар