Правильний догляд за прикрасами і дорогоцінним камінням

Дозвольте вашим прикрасам виблискувати і сяяти кожен день так, ніби вони непідвладні часу.

Завжди великий смуток бачити, як колись прекрасні зразки ювелірного мистецтва з часом стає тьмяним і брудними. Коштовності можуть втратити лиск і пишність по десятку різних причин: через неправильне носіння, відсутність належного догляду, простого незнання правил «ювелірної гігієни».

Діаманти - тільки для особливих випадків

Так, нас запевняють, що діаманти - це назавжди. І все ж навіть цей король дорогоцінних каменів може забруднитися і втратити колишній блиск, якщо ви не будете дотримуватися ряду правил догляду за ним.

Коли ви одягаєте кільце з діамантом, будьте готові, що природний жир, що виділяється сальними залозами, а також будь-які забруднення, залишать свій відбиток на поверхні самоцвіту. Якщо ви можете собі це дозволити, регулярно відносите камінь в магазин, в якому він був куплений, щоб його чистку проводили професіонали. Само собою, не варто надягати діамантові прикраси, якщо ви збираєтеся на тренування у фітнес-зал або басейн - так ви вбережете діамант від руйнівної дії оксидантів, якими багата хлорована вода басейну.

Попередження естетство домогосподаркам: не надягайте прикраси, коли прибираєте будинок або готуєте вечерю. Пар, маслянисті рідини і більшість інших субстанцій, контакт з якими неминучий під час готування і прибирання, можуть пошкодити поверхню алмазу. Крім того, варто пам'ятати, що, хоча алмаз і є самим твердим матеріалом в світі, його зберігання разом з іншими предметами може викликати надмірне тертя. Так що оксамитові коробочки, в яких продаються кільця і ​​сережки, придумані не тільки гарна вона була - діамантів строго показано зберігання в індивідуальних скриньках.

Бережіть природний колір

На відміну від алмаза, золото міцним матеріалом не назвеш, і вишукані прикраси з 22- і 24-каратного золота досить схильні до деформації. Тому, просимо вас, ніколи не розстібати різко застібки прикрас. Але це не єдина небезпека, яка чатує на золоті коштовності: якщо ви надягнете прикраса з жовтого золота разом з платиновим або срібним аксесуаром, тертя між двома коштовностями може залишити білясті сліди на жовтому золоті.

Загублений блиск прикраси можна повернути, протерши його м'якою сухою тканиною або скориставшись спеціалізованими порошками і щітками.

Секрет сяючого срібла

Срібло легко окислюється безліччю хімічних елементів, а поверхня благородного металу схильна до подряпин. Так що намагайтеся уберегти срібні прикраси від зіткнення з іншими коштовностями, а також будь-що там не було запобігайте контакт срібла з будь-якими хімікатами.

Після носіння очистіть поверхню срібного прикраси і покладіть його в пластиковий пакет, невеликий мішечок або спеціальну коробочку. Протерши срібло серветкою зі спеціальним просоченням, ви надовго збережете його блиск.

Обережно, натуральні перли!

Перли Південних морів, а також японський природний перли м'якше будь-яких дорогоцінних каменів і легко можуть отримати подряпину і навіть розколотися. Не допускайте нагрівання такого перлів і його контакту з хімічними препаратами. Зберігайте перли окремо від усіх інших прикрас та аксесуарів.

Як завгодно малу кількість забруднюючої речовини, навіть такого, здавалося б, безневинного, як масло для тіла, може позбавити перлини їх природного блиску і краси. Зберегти їх первозданний вигляд допоможуть виключно нетоксичні засоби для очищення перлів.

Чи не спускайте очей з жадеита

Жадеит - відносно тендітний мінерал. Тримайте його подалі від парфуму і чистячих засобів. Крім того, врахуйте, що для його чистки не можна застосовувати ультразвукові інструменти. На допомогу у видаленні масла і бруду з поверхні жадеита вам прийде проста м'яка тканина.

Якщо восковий наліт каменю зблякне (що трапляється, в основному, через вплив пара), ви можете віднести камінь в магазин, де восковий шар відновлять, поліпшивши зовнішній вигляд дорогоцінного мінералу.

І, нарешті, не забувайте, що, доглядаючи за вашими прикрасами і дорогоцінним камінням, ви не просто зберігаєте їх красу, а й проявляєте пошану по відношенню до ювелірного дизайнера і людині, який подарував вам прикрасу.

Залиште Свій Коментар