Кашмірські сапфіри - розкіш для обраних

Дорогоцінні сині камені з красивим фіолетовим відтінком - саме так виглядають кашмірські сапфіри, найцінніші в своєму роді.

Свою назву камені отримали від місця видобутку - Кашміру, що є сьогодні прикордонною зоною між Пакистаном і Індією. Вперше сині кристали були знайдені в долині Кашміру в кінці XIX століття, активна розробка родовища привела до його швидкого виснаження і сьогодні знайти кашмірські сапфіри практично неможливо. Сучасні невеликі знахідки значно поступаються за якістю і красою першим знайденим примірників.

Кашмір. Територія видобутку дорогоцінних каменів.

Велика рідкість і високі естетичні характеристики визначили високу ціну каменю. Особливий шик - прикраси з кашмірськими сапфірами насиченого васильково-синього кольору. Кристали більш світлих або темних відтінків цінуються менше, проте також виглядають привабливо. Не менший вплив на ціну роблять вага каменів і спосіб їх огранки.

Найбільш дорогі - сапфіри зі змішаною овальної огранюванням, що дозволяє підкреслити природну красу каменя і замаскувати можливі недоліки. Середня вартість карата кашмірського сапфіра знаходиться в діапазоні 15-35 тисяч євро. Кожен наступний карат збільшує вартість на чверть.

Важливе значення має ступінь прозорості кашмірського сапфіра. Прозорі кристали цінуються більше, ніж матові. Однак і цьому випадку є винятки: матові камені з ознаками зірчастого сапфіра будуть коштувати дорожче багатьох прозорих примірників. Зірчасті сапфіри мають на своїй поверхні світлове обрис зірки, що дозволяє каменю сяяти особливо сильно.

Кашмірські сапфіри шикарно виглядають в прикрасах із золота, особливо жовтого. Володарями кілець, кольє і сережок є тільки представники вищого суспільства, що пояснюється дуже високою вартістю коштовностей. Велика частина перших здобутих в Кашмірі сапфірів прикрашає коштовності королівського двору Великобританії. У XIX століття Кашира входила в число британських колоній, сапфіри носили королі, звідси і загальновідоме поняття «королівський синій».

Залиште Свій Коментар