Історія банта в ювелірному дизайні

Завдяки активному використанню способу банта знаменитими ювелірними будинками, цей елемент міцно увійшов в канони сучасних прикрас.

Бант, жіночний і класичний, ніколи не виходить з моди. При цьому неважливо, чи виконаний він в ідеальних симетричних пропорціях, або ж стрічки дорогоцінного металу недбало спускаються вниз.

З'явився в XVII столітті при дворі французького короля Луї XIV, бант символізував любов і шлюб. Як правило, витончені вироби з золота або срібла у вигляді легких подвійних бантів, прикрашених дорогоцінними каменями, були частиною кольє і брошок. Цей клас ювелірних прикрас навіть отримав окрему назву - «Севиньє», в честь маркізи де Севинье, яка прославилася своїми захоплюючими листами, що описують важливі події в історії Франції.

В епоху, коли зайве вираз емоцій вважалося непристойним, використання ювелірних бантів мало колосальне значення. Наприклад, кулон у вигляді банта на стрічці свідчив про грайливому настрої його власниці, тоді як брошку з бантом, прикріплена близько серця, означала глибоку закоханість.

Під час Великої французької революції бант практично зник з ювелірного мистецтва, але тільки для того, щоб знову воскреснути під час едвардіанської епохи початку XX століття. На відміну від строгих і симетричних бантів французького двору, ювелірні банти XX століття були більш пластичними і природними. Коштовні прикраси того часу славляться вражаючою деталізацією і часом від справжньої вишивки їх відрізняють тільки блискучі краплі діамантів. Також саме в цей час банти стали з'являтися не тільки на брошки і кулонах, а й на інших виробах, наприклад, сережках і намистах.

До цього часу бант зарекомендував себе як класичний ювелірний елемент, і багато відомих брендів, наприклад, Chanel, Tiffany & Co. і Garrard, взяли його на озброєння.

Tiffany демонструють свіжий погляд на класичну концепцію ювелірного банта. Франческа Амфітеатроф, директор по дизайну, взяла за основу фірмовий бант Tiffany і, змістивши в ньому розташування вузлів і додавши асиметричні петлі, створила розкішні кольє-чокери, браслети і кільця.

Ці вироби з білого і рожевого золота можна носити і вдень, і ввечері. Дизайн вийшов елегантним і стрімким, що в поєднанні з діамантами дає вражаючий ефект. Франческа Амфітеатроф, директор по дизайну Tiffany

За аналогією з прикрасами XVII століття в цих прикрасах укладено романтичне послання, адже не дарма люди споконвіку зав'язують вузлики, щоб кого-небудь (або що-небудь) не забути. Запуск колекції Bow супроводжувався рекламною кампанією, що оповідає про людської прихильності. Зокрема, в ній були показані відносини супермоделі Даутцен Крез і її сина.

Британський бренд Garrard також недавно вдихнув нове життя в образ ювелірного банта, випустивши розкішну колекцію прикрас з білого золота, в яку входить в тому числі чудове кільце на два пальця. Бант став невід'ємним елементом колекцій Garrard з 1858 року, коли ювелірний дім створив свої перші діамантові брошки для королеви Вікторії.

У Габріель Шанель також були свої улюблені мотиви, які можна зустріти як в ювелірних прикрасах, так і в модних предметах. Віддаючи данину пам'яті своєї засновниці, ювелірний дім недавно випустив цілу лінійку прикрас, присвячену улюблених образів Шанель. Зокрема, лейтмотивом колекції Ruban стала стрічка, виконана з білого золота і прикрашена діамантами і японським перлами.

Yoko London також не залишилися осторонь і представили своє бачення старовинного способу в сучасному контексті, створивши чудові прикраси з бантами з золота, діамантів і перлів.

Бант може ненадовго виходити з моди, але незмінно повертається знову: в найстильніших і престижних колекціях сучасності. Що й казати, деякі речі приречені залишатися в моді навіть 300 років по тому.

Залиште Свій Коментар