смарагд

Смарагд це дорогоцінний камінь, який належить до групи бериллов. Він відноситься до першої групи мінералів разом з алмазом, рубіном, сапфіром і александритом.

  • Мінерал: Берил
  • Колір: Відтінки зеленого
  • Твердість по Моосу: 7, 5-8
  • Щільність: 2, 69-2, 78 г / см 3

У природі рідко вдається знайти повністю прозорий камінь. І такі смарагди цінуються дуже високо.

В основному ж, в цих мінералах присутні тріщини, бульбашки рідини і замутнені ділянки. Кольори смарагдів найчастіше представлені відтінками зеленого.

Історія і родовища смарагдів

Зараз дуже складно визначити, коли вперше люди дізналися про цей камінь. Адже вже у 4 столітті до н.е. жителі Вавилона торгували смарагдами. А якщо заглянути в історію ще глибше, то можна виявити, що 37 століть тому, під час правління єгипетського фараона Сесостріса III поблизу Червоного моря розроблялося родовище цих дорогоцінних каменів.

В даний час найбільша кількість всіх смарагдів видобувається в Колумбії. Замбійські родовища смарагдів також мають досить високий показник: близько 20% від загального числа цих мінералів видобувається тут. А за якістю вони набагато краще, ніж колумбійські смарагди.

Найвідомішим, старим і великим родовищем смарагдів в Росії є Уральські Смарагдові копальні. Тут добуваються не тільки дорогоцінні смарагди, але також александрит, апатит та інші мінерали.

Ціна на смарагд

Як уже згадувалося, смарагд є дорогоцінним каменем і стоїть в одному ряду з діамантом, сапфіром і рубіном. Тому і вартість смарагду висока. Навіть самі низькоякісні оброблені камені блідо-зеленого кольору з безліччю включень коштують від 40 доларів США за 1 карат, кабошони - від 13 доларів за карат.

Темно-зелені смарагди ідеальної чистоти і вагою від 5 карат коштують від 6000 доларів і вище. Самі виняткові представники зелених бериллов своєю ціною здатні перевершити діаманти.

Лікувальні властивості смарагду

За легендою саме в чашу зі смарагду була зібрана кров Христа, і, згодом, всякий, кому була дарована честь випити з неї, миттєво виліковувався від всіх хвороб. Зараз цю посудину відомий як «Чаша Грааля» або «Святий Грааль».

Камінь смарагд здатний позбавити власника від головних болів, від нічних кошмарів і безсоння. Сприяє позбавленню від різних видів псоріазу, інфекцій і високої температури. Якщо надягати прикраси з смарагдом, вони можуть посилити ефект будь-якого лікування, а також позбавлять власника від курячої сліпоти, різних захворювань шлунково-кишкового тракту і кашлю.

Вважається, що якщо цей камінь покласти в ємність з водою хоча б на годину, то рідина очиститься від шкідливих мікробів і бактерій.

Магічні властивості смарагду

Якщо ж звернеться до магії, то смарагд просто незамінний. Якщо довго медитувати, дивлячись на нього, то можна побачити майбутнє. Адже недарма знамениті скрижалі Гермеса, на яких записана вся мудрість світу, були зроблені з цільного смарагду. Вважається, що він охороняє душу людини під час подорожей по Австралія, а медіумів допомагає швидше зв'язатися з душами померлих. Також є і ряд інших магічних властивостей цього дорогоцінного мінералу.

Смарагд бореться з поганими нахилами свого власника: лінощами, тягою до крадіжок, розпустою, брехливістю. Якщо ж людина продовжує віддаватися порокам, то камінь замість допомоги може почати шкодити своєму власникові. А коли його сили виснажуються, смарагд розколеться.

Якщо камінь знаходиться в будинку, то з часом його енергетика очищається від негативу. Це саме можна сказати і до людини, який постійно носить прикрасу з ним.

Кому підходить смарагд

З давніх часів цей зелений дорогоцінний камінь пропонувалося носити незаміжнім дівчатам, тому як він допомагає зберегти цнотливість.

Смарагд є талісманом для моряків і зберігає їх від бур. А тим, хто шукає свою любов, він допоможе знайти щастя і збереженню гармонію в сім'ї, оберігаючи від зрад.

Кому ж підходить смарагд по гороскопу? Астрологи не радять носити це камінь людям, народженим під знаком Скорпіона, він також не підійде Козерогу і Рибам. У повну ж силу він буде працювати тільки у Львів, Водоліїв і Терезів. У всіх інших він стане просто нейтральним: ні шкоди, ні допомоги від нього не чекайте.

Залиште Свій Коментар