Морганит (воробйовіт)

Незвичайний рідкісний напівдорогоцінне каміння, рожевий берил кольору суничної м'якоті, здатний привнести в життя власника щастя і гармонійні відносини.

  • Мінерал: Берил
  • Колір: Відтінки рожевого і жовтого
  • Твердість по Моосу: 7, 5-8
  • Щільність: 2, 6-2, 9 г / см 3

Історія морганита

Морганит - це напівдорогоцінне каміння, який став відомий в 1910 році, а свою назву отримав в 1911. Воно пов'язане з ім'ям відомого в США філантропа і банкіра Моргана. Друге ім'я каменю - воробйовіт, що пов'язано з прізвищем знаменитого російського вченого Віктора Івановича Воробйова, який першим виявив цей різновид берилу на Уралі. Крім перерахованих вище імен, камінь ще називається аметист-бальзатіном.

У XX столітті була зроблена спроба перейменувати цей мінерал в «рожевий смарагд», але, не дивлячись на те, що з точки зору геммологии ця назва повністю відповідає мінералу, воно не прижилося в силу своєї химерності і пафосного звучання.

Колірна палітра морганита-воробьевіта варіюється від ніжно-рожевого до червоно-фіолетового. Іноді мінерал може мати жовту або персикову забарвлення.

Властивості морганита-воробьевіта

Морганит відноситься до берилієвою групі мінералів і володіє такими ж фізико-хімічними властивостями. Його колір пов'язаний з наявністю в камені включень марганцю, а також заліза, літію або цезію.

Воробйовіт є досить радіоактивним каменем. Безпечними вважаються лише дрібні слабоокрашенниє екземпляри. У більших каменях, що мають яскраво-виражене забарвлення, рівень радіації перевищує допустиму норму. Такий морганит заборонено зберігати і обробляти в місцях, де знаходиться велика кількість людей. При переміщенні на тарі обов'язково повинен бути знак, що попереджає про радіацію.

Родовища морганита-воробьевіта

Найвідоміші родовища цього рожевого берилла, де добувають найбільші і красиві камені, розташовані в штатах Каліфорнія і Юта (США), в Бразилії і на о. Мадагаскар. Також шахти з видобутку морганита знаходяться в Китаї, в Африці і Афганістані.

У Росії воробьевіти були виявлені лише в одиничних екземплярах, а багаті родовища відсутні.

Ринкова вартість морганита досить висока і доходить до 200 доларів за один карат особливо цінних екземплярів.

Як відрізнити справжній морганит від підробки

Так як морганит є дорогим мінералом, то висока ймовірність замість прикраси з ним, придбати підробку. Для цього часто використовується фианит, кунцит і шпінель. Відрізнити фальшивку від оригіналу, на жаль, можна тільки в лабораторних умовах.

При впливі на натуральний камінь рентгенівськими променями він набуває насичений червоний колір. Також, відрізнити натуральний камінь від підробки можна за допомогою нагрівання: істинний морганит втратить свій колір і стане прозорим.

Лікувальні та магічні властивості морганита

Так як камінь воробйовіт відноситься до групи бериллов, то він прискорює мислення власника, зменшує втому і дозволяє надовго зберегти ясність розуму. Також, він нейтралізує будь-який негативний вплив, спрямований на власника каменю. Морганит допомагає відновити і зміцнити шлюбні узи. Якщо прикраса з морганітом надіти на іспит, то здати його буде простіше.

Літотерапевт давно оцінили цілющі властивості воробьевіта. Він здатний позбавити власника від болів в поперековому відділі спини, в тому числі, і застарілих. Морганит дуже корисний для жіночого здоров'я і використовується для лікування захворювань жіночих органів малого таза. Також, його застосовують для позбавлення від депресій.

Після будь-яких потрясінь в емоційній сфері рекомендується періодично надягати прикрасу з морганітом. Його радісна, життєствердна забарвлення сприяє поліпшенню загального самопочуття.

Кому підходить морганит

В першу чергу морганит-воробйовіт піде на користь одиноким жінкам і чоловіками, так як здатний забезпечити підвищену увагу осіб протилежної статі і допомогти знайти свою «другу половинку».

Серед знаків Зодіаку у морганита теж є свої переваги. Воробйовіт найбільш повно розкриває свої властивості, якщо його власником є ​​Терези. Також в якості амулета і оберега морганит можуть використовувати люди «водної стихії»: Рак, Скорпіон, Риби.

Всім іншим знакам Зодіаку рожевий берил протегувати не буде, але і шкоди не принесе.

Залиште Свій Коментар