Сьогодні в моді: прикраси з блакитним халцедоном

Халцедон, чию історію можна простежити до часів Стародавньої Греції, сьогодні - один з найбажаніших і популярних каменів.

Багато ювелірні дизайнери полюбили цей камінь за його ніжний пастельний відтінок і гладку шовковисту поверхню. До всього іншого, Pantone вибрав «спокійний блакитний», тотожний халцедону, одним з квітів 2016 року нарівні з рожевим кварцом, що, зрозуміло, посприяло зльоту популярності каменю.

Халцедон почав використовуватися в прикрасах ще за часів Стародавнього Єгипту, Греції та Риму. Свою назву, за однією з версій, халцедон отримав завдяки місту Халкідоні, в якому був вперше виявлений. Крім уже відомого нам блакитного кольору, повсюдно використовується сьогодні в ювелірних виробах, камінь зустрічається і в інших кольорах, таких як білий, сірий, жовтий, блідо-ліловий і рожевий.

Однією з перших, хто вловив «пастельний тренд», стала Еріка Кортні. Її сережки Violets are Blue з колекції Heavenly прикрашені двома великими краплями з халцедону. Вони чудово підійдуть до легкого літньої сукні і високою зачісці.

Лондонська компанія Niquesa Fine Jewellery випустила кільце Venice Zanni, в якому ніжно-блакитний 30-каратний кабошон вигідно контрастує з оточенням з яскравих аквамаринів, рожевих сапфірів і діамантів, закріплених в техніці паве.

У колекції Rock 'n Roll від Goshwara також є халцедонові кільце, яке грає на контрасті між теплим відтінком золота і холодної синявою каменю.

Блакитний халцедон володіє привабливою, м'якою полупрозрачностью, яка надає прикрасі трохи казковий вигляд. Тому немає нічого дивного в тому, що все більше клієнтів віддають перевагу цьому відтінок. Світла Джайн, президент і головний дизайнер Goshwara

Кільце Empress від португальського ювелірного бренду Mimata прикрашено трьома різними за розміром халцедонами ніжно-блакитного кольору і кольору крейдованому бузку. Любов Джоани Міейро, дизайнера бренду, до об'ємним геометричних фігур видає в ній досвідченого архітектора. Крім того, кожне її виріб віддає данину поваги багатої культурної спадщини її рідної країни.

У колекції Seven Seas від Van Cleef & Arpels чудово передані колір і динаміка морів і океанів. Хвилі в прикрасах виконані з різнокольорових дорогоцінних каменів і покриті розсипом діамантів. Наприклад, брошка Feé des Mers, натхненна Індійським і Атлантичним океанами, являє собою чарівну русалку з розгорнутими діамантовими волоссям, сидить на рифі з халцедону.

Нью-Йоркський дизайнер Рейчел Кларк створила свій ювелірний бренд Rachael SARC в 2014 році, запропонувавши прикраси, які можна назвати ношеними творами мистецтва. Будучи сертифікованим геммологи, вона має схильність до незвичайних каменів і ограновування, і часто поєднує їх з ефектним діамантовим паве, створюючи незвичайні поєднання класичного і сучасного стилів. Так в одному з її кольє халцедон крижаного синього відтінку немов обв'язаний стрічкою з безбарвних діамантів. Велика підвіска чудово виглядає як на довгій, так і на короткій ланцюжку.

Зовсім скоро ми остаточно поквитаємося з холодною зимовою погодою, і халцедон м'якого пастельного відтінку чудово підійде для того, щоб зустріти новий сонячний весняний сезон.

Залиште Свій Коментар