андалузит

Яскравий напівдорогоцінне каміння, який змінює своє забарвлення і підтримує чесні і благородні починання свого власника.

  • Мінерал: Андалузит
  • Колір: безбарвний, темно-зелений, відтінки жовтого, оранжевого, червоного, рожевого
  • Твердість по Моосу: 7, 5
  • Щільність: 3, 12-3, 18 г / см 3

Історія андалузиту

Першим описав андалузит французький мінералогії Деламетерье в 1798 році. Виявлено камінь був в іспанській Андалузії, звідки і пішла його назва.

Фізико-хімічні властивості андалузиту

Андалузит - прозорий напівдорогоцінне каміння, силікат алюмінію. Загальна хімічна формула Al 2 SiO 5.

Андалузит має велику термостійкість. Колірна палітра андалузиту досить широка, зустрічаються сірі, рожеві, червоно-коричневі, жовті, темно-зелені, бурі мінерали, а також дуже рідкісні безбарвні.

Андалузиту властивий ефект плеохроизма, тобто він може міняти забарвлення при різних кутах висвітлення. За це його в народі охрестили «александритом для бідних», але проявляється це властивість незалежно від типу освітлення, тоді як на колір олександрита впливає зміна денного та штучного світла.

Дуже цікава непрозора різновид андалузиту - хиастолит, названий від грецького «хіастос» - схрещений. Його особливістю є виразний темний хрест, утворений з глиняних і вуглецевих складових породи в процесі формування кристала.

родовища андалузиту

Освіта андалузиту відбувається переважно в гірських породах. Видобуток мінералу ведеться на берегах річок, де кристали виходять на поверхню. Андалузит зустрічається в природі у вигляді зернистих агрегатів або кристалів, які можуть досягати досить великих розмірів.

З моменту першого виявлення андалузиту основним місцем його видобутку залишається Іспанія, однак найбільш якісні і красиві кристали зустрічаються на Шрі-Ланці та в Бразилії. У Росії андалузиту добувають на Уралі, в Забайкаллі і в Кабардино-Балкарії.

Цілющі і магічні властивості андалузиту

Андалузит в усі часи вважався сильним магічним каменем. У древніх жерців він був неодмінним атрибутом в обрядах спілкування з богами. Провісники носили кільця з андалузитом, щоб не втрачати зв'язок з духами і легше входити в транс.

В епоху християнства камінь теж не був забутий: монахи вирізали з нього хрести і чотки. Завдяки хрестоподібному малюнку на зрізі, андалузит припав до смаку і войовничому духовенству - він став одним із символів хрестоносців, які носили його в перснях і амулетах, а також використовували в обрядах.

Сучасні містики продовжують вірити в силу каменю, стверджуючи, що він виводить свого власника на новий рівень свідомості, відкриває перед ним сакральні куточки світобудови, допомагає зв'язатися з духовними сутностями. Знаючи про цю здатність каменю, Нострадамус мав безліч прикрас і амулетів з андалузиту.

Лікувальну властивість андалузиту проявляється в стимулюванні кровотоку і нормалізації діяльності серцево-судинної системи. Водою, настояної на Андалузії, знахарі лікували шкірні грибкові захворювання. Крім того, камінь надає профілактичну і загальнозміцнюючу дію на весь організм.

Кому підходить андалузит

Андалузит - талісман для тих, чия діяльність спрямована на благо і на допомогу іншим людям: лікарів, рятувальників, вчителів, вчених, священиків.

Вважається, що працює андалузит тільки заради істинно-духовних і благородних цілей. Той, хто бажає же накликати на кого-небудь біду або шматує матеріальних благ ризикує незабаром залишитися без свого талісмана.

Астрологи, зі свого боку, дозволяють носити андалузит всім знакам Зодіаку без винятку.

Залиште Свій Коментар