Апатит

Незвичайний «оманливий» напівдорогоцінне каміння, який зустрічається не тільки в природі, але також присутня і в тілі людини.

  • Мінерал: Апатит
  • Колір: Білий, відтінки зеленого, блакитний, фіолетовий, червоний
  • Твердість по Моосу: 3, 2-3, 4
  • Щільність: 5-5, 5 г / см 3

Історія назви апатиту

Апатит має грецьке назва, яке в перекладі означає «обман». Дійсно цей напівдорогоцінне каміння легко сплутати з турмаліном, топазом, бериллом, аметистом, диопсидом або аквамарином.

Апатити - це група фосфатних мінералів. Зелено-жовтий камінь в Іспанії називають спаржевої. У Норвегії зустрічаються апатити кольору морської хвилі, і за це камінь прозвали мороксітом.

Хімічні та фізичні властивості апатитів

Хімічна формула апатиту Ca 10 (PO 4) 6 (OH, F, Cl) 2. Формула змінюється в залежності від кількості містяться в мінералі фтору і хлору. В якості домішок можна виділити вуглекислий газ в карбонатної групі, а також алюміній, марганець, стронцій і торій.

Залежно від складу колір апатиту також змінюється. Апатити бувають із зеленими, блакитними, рожевими і жовтими відтінками.

Мінерал дуже крихкий і легко пошкоджуються. Якщо апатит змочити сірчаною кислотою і підпалити, то полум'я буде блакитно-зеленим. Камінь розчиняється в азотної, сірчаної кислоти, а також в хлороводню. Важко плавиться.

родовища апатиту

Апатит один з перших каменів, який починає процес кристалізації в магматичної породи. Камінь можна зустріти в осадових породах і в гранітних пегматитах.

Родовищ апатитів безліч, проте в промислових масштабах його добувають рідко. Одне з таких знаходиться в Росії на Кольському півострові. Мороксіт добувають в Забайкальському краї біля міста Слюдянки, Іркутської області.

застосування апатиту

Незважаючи на схожість апатиту з дорогоцінними каменями, ювеліри майже не використовують цей камінь для виготовлення прикрас. Через низької щільності камінь легко пошкодити, і він швидко втрачає привабливість. Зазвичай прикраси з апетитом цікавлять колекціонерів, і, в основному, цей камінь вставляють в кольє і кулони.

Найчастіше ж апатит застосовують у сільськогосподарській промисловості для виробництва добрив, а також на металургійному, скляному і керамічному виробництві.

Магічні і лікувальні властивості апатитів

Цей незвичайний оманливий мінерал з перших днів енергетично «прив'язується» до людини. Його не рекомендують дарувати, тому що він швидко втратить свою привабливість і просто загине, при цьому він може нашкодити новому господареві. Якщо з'являється бажання зняти з себе прикраса з апетитом - варто це зробити негайно.

У той же час цей камінь - справжній вірний друг, здатний своєчасно вказати на хвороби. Якщо протягом довгого часу камінь був блискучим, але різко потьмянів, власнику варто обстежитися в медичній установі. Апатит дуже хороший індикатор здоров'я.

Людям, які носять апатит, можуть снитися віщі сни. Камінь зможе попередити про насування невдачах і допомогти запобігти злий рок.

Кому підходить апатит

Оскільки апатит в першу чергу є надійним оберегом, його радять мати при собі людям небезпечних професій: поліцейським, пожежним, військовим і льотчикам.

Астрологи ж рекомендують носити вироби з апетитом людям, що народилися під знаком Риб, Овна і Льва.