Символічність вузла в прикрасах

Вузол - улюблений мотив багатьох ювелірів, адже він символізує прекрасні глибокі почуття: любов, дружбу, відданість.

Вузол простий і елегантний, тому завжди залишається в моді. При цьому його абсолютно не можна назвати авангардним або інноваційним. Геркулесів вузол, що зв'язує дві мотузки петлями і символізує міцність, часто використовувався в весільних церемоніях античності, а подібні давньогрецькі прикраси з вузлами дійшли і до наших днів.

Класичний «вузол любові» нерідко зустрічається в ювелірних виробах Середньовіччя і Ренесансу, а кельтський вузол, що символізує вічність, став невід'ємним елементом шотландських і ірландських прикрас.

Будучи витонченої алегорією на любов і дружбу, вузли стали ефектним компонентом багатьох колекцій Tiffany & Co., розроблених дизайнером Paloma Picasso. На відміну від суто жіночих бантів з кучерявими стрічками, елементи, запечатлевающих простіші вузли, підходять для обох статей. Саме тому в колекціях від Paloma Picasso і Tiffany & Co. є прикраси як для чоловіків, так і для жінок.

Особливо привабливо виглядають вузли, виконані з двох переплетених металів. Це додає контрасту і вигідно відтіняє рельєф прикраси.

Так, британський бренд Boodles недавно запустив колекцію Knot, лейтмотивом якої стали традиційні морські вузли з переплітаються білого і рожевого золота, прикрашені діамантами класичної огранки. Як зазначила дизайнер Boodles Айна Сингх, романтичні морські елементи колекції символізують міцний зв'язок, яка лежить в основі любові і прихильності.

Американський ювелірний дизайнер David Yurman також черпає своє натхнення в формі і красі вузлів. Разом з дружиною Сібіл і сином Еваном він створив колекцію Labyrinth, в якій «мотки» дорогоцінних металів прикрашені діамантовим паве. Кільця відмінно комбінуються, і якщо надіти два або три, то нитки металу зливаються воєдино, витончено обплітаючи палець блиском і діамантами.

Британський дизайнер Stephen Webster, відомий своїми сміливими і пишними прикрасами, не пошкодував квітів і фарб для колекції Forget Me Knot. Стрічки з білого, рожевого або жовтого золота, прикрашені каскадами діамантів, витончено обплітають шикарні дорогоцінні камені: рубіни, смарагди, сапфіри, гранати і гірський кришталь. Для найвідчайдушніших Стівен Вебстер створив брутальну колекцію, натхненна телесеріалом 80-х «Букет колючого дроту». У ній фірмовий незграбний дизайн чудово обігрує цю «кілочка» тему.

Ще з античних часів вузол вважається символом вірності, і він, безумовно, буде чудово виглядати на обручці, як наприклад, в цьому чудовому прикрасі з рожевого золота з діамантів від Forevermark (дочірня компанія De Beers). А нью-йоркська компанія Finn Jewelry взагалі зробила вузол своїм фірмовим елементом. Так, в колекції Love Knot вузли витончено поєднуються з зеленими цаворіти і рожевими сапфірами.

Недбало зав'язаний навколо зап'ястя або завершальний ювелірну композицію кільця вузол, простий і елегантний, завжди буде хороший. Якщо ви хочете дізнатися більше про значення символів і образів в прикрасах, так часто зустрічалися в ювелірних виробах XIX-XX століть, ми будемо раді поділитися з вами секретами старовинних прикрас.