бірюза

Стародавній камінь небесно-блакитного кольору, що символізує вічну любов і здатний зберегти і примножити доходи свого власника, якщо його помисли чисті.

  • Мінерал: Бірюза
  • Колір: Відтінки блакитного і зеленого
  • Твердість по Моосу: 5-6
  • Щільність: 2, 6-2, 8 г / см 3

Історія бірюзи

Бірюза - популярний камінь блакитного або зеленого кольору. В Європу вона доставлялася з Ірану по Шовковому, який пролягав через Туреччину, ймовірно, тому європейці часто називали мінерал turquoise, що в перекладі з французької означає «турецька камінь». У Персії ж, де і добувалася бірюза, її іменували «фірузе» - щасливий камінь. Бірюза була відома в Стародавньому Єгипті вже в II тисячолітті до н.е., а індіанці Північної Америки брали її за найвищу цінність.

Фізико-хімічні властивості бірюзи

Бірюза має складну хімічну формулу, являє собою гидротірованний фосфат алюмінію.

Мінерал непрозорий, зі слабким восковим блиском. Забарвлення нерівномірна, з прожилками і вкрапленнями, колір бірюзи має пряму залежність від її віку. Світлий, майже білий колір означає, що камінь зовсім молодий, небесно-блакитного кольору найцінніший вид «дозрілої» бірюзи, зеленуватий колір характерний для каменю в «похилому» віці. Вся справа в тому, що за блакитне забарвлення відповідає мідь, яка з часом в мінералі витісняється окисом заліза, що надає йому зеленуватий відтінок.

родовища бірюзи

Освіта бірюзи пов'язано з гідротермальних процесами в земній корі. Найдавніші родовища знаходяться на Синайському півострові, в Єгипті, Ірані, на території Середньої Азії. Деякі з них вже виснажені, а інші все ще діють. В даний час основна частина натуральної бірюзи видобувається як супутній продукт на мідних розробках в США, Чилі, Мексиці, Австралії. Але до сих пір найякісніші та цінні мінерали поставляються на ринок з Ірану, де бірюзу добувають вручну.

штучна бірюза

Так як природні запаси швидко виснажуються, сьогодні близько 80% ювелірного ринку представлено синтетичної бірюзою. Методів підробки існує безліч, від пресування порошків інших мінералів з подальшим фарбуванням до імітацій з пластмаси і кістки. Навряд чи продавець дозволить провести повне дослідження каменю з використанням хімреагентів, тому щоб відрізнити справжню бірюзу від підробки, необхідно в першу чергу зверне увагу на занадто великий розмір каменів, її дуже насичений і ідеально рівномірний колір.

Магічні і цілющі властивості бірюзи

Бірюза вважається щасливим і добрим каменем. Вона несе в собі сильну захисну силу, матері часто робили обереги з бірюзи для своїх дітей, щоб відігнати злих духів, хвороби і погані сни.

Камінь несе в собі жіночу енергетику, приносить в будинок тепло і затишок, наділяє життєвою мудрістю і інтуїцією, допомагає зберегти і примножити сімейний бюджет. Щоб залучити гроші, бірюзу неодмінно оправляли в золото. Якщо ж людина шукає любов, він повинен носити бірюзу в сріблі.

Крім магічних властивостей бірюза, особливо блакитна, здатна стати талановитим лікарем. Вона сприятливо впливає на психологічний і нервове здоров'я людини. Бірюза позбавляє від безсоння, сприяє релаксації, знімає головний біль. Носіння прикраси з бірюзи на шиї допомагає в лікуванні захворювань щитовидної залози.

Народні цілителі радять тривале розглядання цього мінералу для розслаблення очних нервів і поліпшення зору.

Кому підходить бірюза

Астрологи відносять бірюзу до стихій Води і Землі, тому в першу чергу бірюза підходить за знаком Зодіаку Стрільцям, Скорпіонам і Тельцям.

Бірюза активізує жіночу сексуальність, одиноким жінкам вона допоможе залучити шанувальників і знайти любов. Чоловіків вона наділяє харизмою, і підійде тим, хто серйозно займається кар'єрою або бореться за владу.

Однак які б не були ваші цілі, варто врахувати, що бірюза допомагає тільки високоморальною і моральним особистостям, вона не терпить обману і підлості. У гіршому випадку, камінь навіть може обернутися проти власника, якщо його помисли нечисті.