родоніт

Відомий уральський камінь рожевого кольору, який отримав своє ім'я на честь цариці квітів - троянди.

  • Мінерал: Родонит
  • Колір: Відтінки рожевого, червоний, жовтий, чорний
  • Твердість по Моосу: 5-5, 5
  • Щільність: 3, 5-3, 7 г / см 3

Історія родоніту

Родоніт походить від грецького слова, що означає «троянда». На Сході родоніт прийнято було називати «камінь ранкової зорі».

Основний колір мінералу - ніжно рожевий, проте палітра відтінків дуже різноманітна. Камені бувають матово і прозоро-рожевими, малиновими і навіть темно-вишневими.

Найбільш розповсюджений різновид мінералу носить назву «орлец» - майже повністю непрозорий камінь рожевих відтінків з чорними прожилками, що включає в себе домішки інших мінералів. Орлец використовують в тому числі і в ювелірній справі в якості виробного каменю.

Набагато більш рідкісним різновидом є чистий родоніт, іноді повністю прозорий, своїм соковитим червоним кольором нагадує рубін.

У ювелірних прикрасах родоніт вперше стали використовувати в Росії. Знаменитий ювелір Карл Фаберже захоплювався красою цього каменю. У вересні 1913 року Фаберже замовив для своїх робіт 20 пудів родоніту найвищої якості і заплатив за нього величезну суму. Так на світ з'явилися безліч ювелірних виробів з родоніту від іменитого виробника, в тому числі і яйця Фаберже, які він виготовив для імператорської сім'ї до Великодня.

родовища родоніту

Понад півтора століття назад родоніт стали добувати на Уралі. Саме Урал вважають основним родовищем мінералу. Однак гарний рожевий камінь добувають і в інших країнах. Так основними постачальниками родоніту на світовий ринок є Мадагаскар і Австралія.

А для менш вимогливих покупців, які не використовують родоніт в ювелірних виробах можуть підійти і ті, камені, що доставляються з Узбекистану, Японії, Іспанії, США і Мексики. Родоніт в цих країнах добувають в невеликих обсягах і якість його далеко від Уральських знахідок.

Магічні і лікувальні властивості родоніту

Магічні властивості каменю давно ніхто не оспорює. Його радили носити жінкам, щоб вони змогли влаштувати своє особисте життя - за допомогою родоніту вони причаровували чоловіків. До сих пір вважається, що наявність каменю в своєму будинку допомагає зберегти в ньому мир і спокій, забираючи на себе негативну енергію.

Родоніт володіє ще одну унікальну властивість - лікувальним. Раніше лікарі радили носити родоніт жінкам, які не можуть зачати. Сучасні лікарі-гінекологи вважають цей камінь своїм професійним помічником і талісманом.

Камінь сприятливо впливає на всі системи організму, в тому числі допомагає працювати серцю.

Кому підходить родоніт

Вважається, що камінь особливо підходить вогненним знакам Зодіаку - Стрільця, Овна або Льву. Однак, існує думка, що Близнюки і Терези теж можуть розраховувати на чудодійні властивості каменю.

В цілому ж, родоніт відмінно підійде людям творчих професій - камінь підтримає їх починання, направить і надихне.

Крім того, родоніт вважається найкращим оберегом для дітей. Багато хто вважає, що, якщо самоцвіт дати носити дитині, то чадо неодмінно виростить сильним, сміливим і здоровим.

Залиште Свій Коментар