перли soufflé

У чому секрет популярних в останні роки легких порожнистих перлин неправильної форми, відомих як перли soufflé?

Назва, придумане Джек Лінчем, експертом по перлам з американської компанії SeaHuntPearls, викликає в уяві образ неповторного легкого французького десерту. Але що ж насправді являє собою «перли-суфле»? Може бути, це успішна інновація якогось геніального фермера перлового господарства?

Для початку трохи лінгвістики. Назва десерту - soufflé (суфле) - походить від французького souffler, що в перекладі на російську мову означає «дути», «надувати», «накачувати». Можливо, пропонуючи новий ювелірний термін, Лінч і не звернув на це увагу, але приставка soufflé - найточніше і ємне опис, яке тільки можна дати новомодної різновиди цієї природної коштовності.

Перли-суфле виходить шляхом додавання в уже розвинений перловий «мішечок» чужорідної субстанції, схожої по характеристикам з яким-небудь землистим матеріалом і зовні схожою на звичайну бруд. Землистий матеріал, який поміщають всередину вже існуючого перлового мішечка - виробляє перламутр освіти всередині прісноводного молюска, з якого вже витягли перлину - додають для того, щоб «надути» цей самий перловий мішок. Матеріал, з самого початку сухий, поглинає навколишню вологу і починає розширюватися. У міру того як матеріал збільшується в розмірах, перловий мішечок зростає відповідним чином. Перловий мішечок продовжує відкладати перламутр навколо тепер уже значно більшого ядра - так народжується перли soufflé.

Після збору перлів фермер отримує молюска з перловим мішком, значно перевершує звичайні свої габарити. В цей мішок потім поміщають велику намистину - перловий мішок повинен бути досить великим, щоб повністю вмістити її в себе - і вирощують великі перлини з ядрами з намистин. Ці величезні перлини називають «гігантськими кометами» або перлами Мінг.

У Китаї вартість перлів залежить від ваги, і спочатку перли soufflé збирали якомога раніше, щоб його позбутися, хоча рідкісні екземпляри все ж знаходили собі дорогу в ринок більш якісних перлин. Але в основному вичищена зсередини перлина значно втрачала в ціні.

Що ж, ці часи в минулому! Якщо залишити перли-суфле в молюсків на досить довгий термін, він наростить товстий шар перламутру, що володіє найбільш насиченим і переливчастим кольором, коли-небудь баченим в прісноводому перлах. Завдяки цій своїй якості сьогодні перли soufflé продається на оптовому ринку зі значною надбавкою.

Один з основних страхів, пов'язаних з цим типом перлів, стосується сумнівної, на перший погляд, міцності. Багато хто боїться, що порожнисті перлини при падінні можуть розбитися. Якщо ви поділяєте цю недовіру, погляньте на фото розрізаної надвоє перлини-суфле діаметром 34 міліметри. Товщина перламутру становить 2 міліметри в найтонших зонах і перевалює за 4 міліметри в місцях потовщень - це більше перламутру, ніж ви знайдете майже на будь-який перлині з ядром з намистини. Так що будьте спокійні: щоб розбити цю повітряну перлину, вам буде потрібно важкий молоток і незнищенна ненависть до перлів.

Залиште Свій Коментар