Як відрізнити натуральний опал від імітації?

Чим дорожче і красивіше камінь, тим більша ймовірність, що люди захочуть створити його штучну копію. Але як не дозволити себе обдурити і визначити підробку?

Опал - це один з найкрасивіших дорогоцінних каменів, який був відомий з перших десятиліть нашої ери. Період «дозрівання» це мінералу займає ціле століття, тому, щоб прикрас з опалом вистачило всім бажаючим, почалися спроби його синтезування.

Найпростішим способом, яким користувалися за часів Стародавнього Риму, було нагрівання і наступне охолодження звичайного скла. Однак перший патент на синтезований опал був отриманий тільки в 1973 році швейцарською фірмою Жильсона.

Звичайно, технології не стоять на місці, і в даний час стало дуже складно відрізнити натуральний камінь від підробки. І все-таки спробувати себе убезпечити від покупки імітації спробувати можна. Способи того, як же це зробити, розглянемо нижче.

сонце

Сонячні промені, проходячи крізь натуральний опал, переломлюються, і ваші пальці будуть пофарбовані практично в усі кольори спектра. Якщо ж це фальшивка, то такої гри світла не буде.

Перевірка на липкість

Як би дивно це не звучало, але якщо докласти камінь до мови, то підробка «прилипне» до нього, з натуральним же каменем нічого подібного не відбудеться.

унікальні візерунки

Візерунки на внутрішній частині каменю не повинні повторюватися, якщо він натуральний. Мінерал буде «грати», але його забарвлення буде однорідною. Якщо ж ви тримаєте в руках підробку, то при уважному огляді можна помітити або однакові візерунки, або зміна яскравості каменю випадковим чином.

багатошаровість

Якщо підробку повернути бічною стороною до себе, то придивившись іноді можна побачити тонкі рівні смуги - місця з'єднання шарів. У натуральному камені такого, природно, бути не може.

Чистота і прозорість

У тому випадку, якщо камінь, який ви тримаєте в руках, прозорий або чистого молочно-білого кольору, то, швидше за все, він натуральний. Якщо ж видно просвічує «підкладка» більш темного кольору, то це синтетичний опал.

питання ціни

Вартість натурального каменю приблизно дорівнює вартості золота. Якщо ж камінь стоїть підозріло дешево, то він напевно є підробкою.

м'які переливи

Ще одна відмінна риса підробленого опала - досить чітке зонування квітів на відміну від м'яких переходів (переливів) натурального каменю.

бульбашки

Якщо є можливість розглянути камінь під лупою з великим збільшенням або під мікроскопом, то в синтетичному опалі можна побачити заповнені бульбашками повітря мікротріщини. Вони виникають в процесі різких перепадів температур в процесі обробки скла.

неприродні кольори

Камені незвичайних дуже насичених і яскравих відтінків, наприклад, яскраво-рожевий, блакитний, кислотно-зелений - стовідсотково підроблені.

Звичайно, самий надійний спосіб переконатися в достовірності каменя - геммологічекая експертиза. Тільки професійний майстер зможе точно визначити чи є камінь натуральним або ж це підробка. І все ж, скориставшись одним з перерахованих методів при виборі опала, нехай і не зі стовідсотковою впевненістю, ви зможете звести до мінімуму ймовірність обману з боку недобросовісного продавця.

Залиште Свій Коментар