Прогулянки по Пекіну з Лідією куртель

У новій колекції Лідії куртель Automne à Pekin традиційні китайські символи удачі перетворюються в яскраві, жартівливо-легковажні прикраси.

Якщо одні творці знаходять самовираження в живопису або в літературі, то паризький ювелір Лідія куртель, вирішуючи, з допомогою чого їй розповісти нам свої дивовижні історії, обрала дорогоцінні камені. Чи не кожен відомий самоцвіт вона втілює в найвинахідливіші і самобутні форми. Коли Лідія взялася за Automne à Pekin, тобто за «Осінь в Пекіні», вона поринула в глибини своєї уяви і в багату культурну спадщину, щоб повернутися звідти зі знахідками, що поєднують велику кількість фарб із завидною майстерністю і часткою здорового гумору.

Розказані Лідією історії ніколи не бувають однобічні. У них, більше схожих на сни, відчувається найрізноманітніше вплив, що породжує в сукупності досить цікаві результати. Вже сама назва - це відсилання до роману Бориса Віана, який так і називається «Осінь в Пекіні». Написаний в сорокових роках, він здобув популярність у Франції за часів юності Лідії - в епоху студентської революції травня 1968 го. Віан був одним з найбільших новаторів у французькій літературі, і не варто дивуватися, що події його езотеричного і алогічного роману розвиваються зовсім не в Пекіні і навіть не восени.

Я вибрала Пекін, тому що колекція створена під впливом моїх поїздок по Китаю. І в той же час - це реверанс в сторону французької культури - в молодості і я читала «Осінь в Пекіні» Бориса Віана, і вирішила віддати йому належне, як джерела мого натхнення.

Лідія куртель

Цілком у дусі змішання відсилань, яке тільки Лідія і могла уявити, «віановскій» стиль - бунтівний і хуліганський, а часто і комічний - сповна проявляється в нових ювелірних роботах дизайнера. І хоча, звичайно, не можна заперечувати, що вони зазнали впливу традиційних китайських символів удачі (драконів, летючих мишей, жаб і золотих монет), але в створеному Лідією світі ніщо не прямолінійно. Кольори тут будь-які, але тільки не осінні - вони яскраві і свіжі, переважно зелені, червоні і жовті, і на контрасті з ними - молочно-білий «крижаний» нефрит.

Звивається і переливається дорогоцінної лускою декоративний короп коі нібито прикушує вам мочки вух. Хрестоматійна грошова жаба підіймається, поблискуючи лілового сапфіровою шкірою, на нефритовий лист лілії, щоб схопити ротом золоту монетку на удачу, а дивиться на це сонечко піднімає вусики з подивом.

І як можна упустити іронію в «пророчий» кільці. Гуансюй, останній імператор імперії Цин, дивиться в кришталеву кулю і приходить в неприховане збентеження від відкрилися йому бачень майбутнього в особі голови Мао.

Кожна прикраса унікально, так що цінителі сюрреалістичних і казкових робіт Лідії куртель розчаровані точно не будуть. Багатий світ азіатської культури, побачений крізь призму уяви талановитого ювеліра, тут втілюється в прикраси, які жоден інший художник не міг би уявити.

Залиште Свій Коментар