Милі кістки

Скульптурні прикраси Cabinet Óseo на виставці MALBA в Буенос-Айресі.

Селіна Собіде і Марія Молинелла Уеллс постійно риються в анатомічних довідниках, але вони аж ніяк не готуються до своїх медичним іспитів. Насправді вони черпають з цих книг натхнення для свого спільного проекту - Cabinet Óseo, колекції скульптурних прикрас.

З 2006 року Собіде, скульптор за освітою, і Молинелла Уеллс, дизайнер, займалися створенням того, що вони називають готовими для носіння скульптурами, натхненними людським тілом.

Обидві дівчини - дочки докторів, і з дитинства їх творчі натури оточували моделі частин людського тіла, хитросплетінь нервів і м'язів. Тепер Собіде і Уеллс повторюють зафіксовані в дитинстві форми в дорогоцінної броні, яку передбачається носити зовні.

Кістки, плоть і внутрішні органи звертаються в кільця, намиста і браслети - унікальні прикраси виготовляють вручну з бронзи і покривають золотом або сріблом.

Незважаючи на макабричний мотив, ці анатомічні коштовності мають якимось незвичайним витонченістю. Деякі з них, як, наприклад, намисто у формі повнорозмірного сегмента хребта, є сміливими висловлюваннями на тему «внутрішньої краси». Інші - «шкіряний» браслет, наприклад - лише натяки на тлінність людської плоті.

Працюючи над кожним прикрасою колекції, дизайнери прагнули перетворити гротескний матеріал в щось яскраве і стильне, а функціональні форми в шедеври декоративного мистецтва.