Зірка на ім'я Люсі

Десь там, на просторах неосяжної всесвіту, існує алмаз, рівних якому ще не бачило людство. Алмаз, який став серцем померлої зірки.

У той час як найбільшими діамантами на планеті є Golden Jubilee Diamond в 545 карат і Great Star of Africa в 530 карат, десь там, на просторах неосяжної всесвіту, існує алмаз, рівних якому ще не бачило людство.

Блискучий камінь вагою в десять мільярдів трильйонів трильйонів карат (повторюване слово «трильйонів» - не випадковість) - ніщо інше, як серце померлої зірки, що отримала ім'я Люсі. Вона знаходиться в 50 світлових роках від Землі і розташована в зоні сузір'я Центавр (світловий рік - відстань, яку проходить світло в космічному просторі за один рік один світловий рік це приблизно 9460 мільярдів кілометрів).

Коли в 2004 році зірка була відкрита, то астрономи вирішили її в честь пісні групи Бітлз Lucy In The Sky With Diamonds.

Люсі є мертвим білим карликом - то, що залишилося від справжньої зірки, коли вона використовувала весь свій запас ядерної енергії та погасла (зараз її яскравість становить лише 1/2000 від видимої яскравості Сонця). Така зірка в основному складається з кисню і вуглецю. І саме з кристалізувався вуглецю і було створено величезну діамантове серце.

Щоб уявити собі розміри цього білого карлика, найпростіше порівняти його з нашим Сонцем. Діаметр Сонця 1, 4 млн км, що дорівнює 109 діаметрам Землі; діаметр Люсі всього 4000 км, що дорівнює 2/3 діаметра Землі і робить зірку досить маленькою по вселенським мірками. Як би там не було маса Люсі практично дорівнює масі Сонця, а це дуже велика вага для такої маленької зірки.

Насправді підозри про те, що після смерті білі карлики кристалізуються всередині, у астрономів були ще в 60-х роках XX століття, але підтвердити цю інформацію змогли лише зовсім недавно.

Коли температура на поверхні ядра вмираючої зірки падає до 12000 градусів, вона починає пульсувати (для прикладу, температура ядра Сонця 15 000 000 ° С, а температура його поверхні - 6 000 ° С).

Пульсує Люсі немов гігантський гонг, в який вдарили, і ці пульсації дуже схожі на сейсмічні хвилі, що поширюються всередині нашої Землі. Саме їх зуміли виміряти астрономи, подібно геологам з їх сейсмографами, і обчислити, що вуглецеві нутрощі зірки затверділи і перетворилися на величезний кристал.

На жаль, Люсі не можна побачити з Землі неозброєним оком. Але, якщо у вас є телескоп і ви перебуваєте в південній півкулі, то ви зможете знайти зірку на небосхилі в період з березня по червень.

Залиште Свій Коментар