Бурштин

Янтар - унікальний охоронець часу, що втілює в міфах і легендах дорогоцінні сльози богів і яскраве світло Сонця.

  • Колір: Відтінки жовтого, червоного і коричневого, рідко - зелений і блакитний
  • Твердість по Моосу: 2-2, 5
  • Щільність: 1, 05-1, 3 г / см 3

Історія бурштину

Питанням про походження незвичайного сонячно-оранжевого «каменю» зацікавився ще Пліній Старший майже дві тисячі років тому. Після уважного вивчення давньоримський письменник прийшов до висновку, що бурштин є деревної смолою. Звичайно, були і інші гіпотези, наприклад, що бурштин є різновидом природного бітуму. Однак в середині XVIII століття М.В. Ломоносов в черговий раз заговорив (і навів докази) про те, що бурштин - повністю органічний продукт.

Звичне нам назву каменю з'явилося в XVI столітті: спочатку в формі старослов'янської «gentator», потім «gintaras» на литовському, перетворившись в потім і в «бурштин». На німецькому ж бурштин в XIII столітті носив назву «палаючий камінь»: для використання його цілющих властивостей камінь підпалювали і вдихали його дим.

Незважаючи на те, що різноманітні включення у вигляді комах можуть здатися недоліком бурштину, насправді саме такі екземпляри мають велику цінність серед колекціонерів.

Фізико-хімічні властивості бурштину

Янтар являє собою скам'янілу смолу - в основному, хвойних порід дерев. Середній вік бурштину становить 40-50 мільйонів років, а забарвлення варіюється від майже білої і блідо-жовтого до бурого, особливу цінність мають екземпляри зелених відтінків. Самим же рідкісним і дорогим є блакитний бурштин.

Твердість унікального каменю зовсім невелика - від 2 до 2, 5 за шкалою Мооса. Щільність також дуже невелика і коливається від 1, 05 до 1, 09 г / см 3, в найрідкісніших випадках може досягати 1, 3 г / см 3. Янтар часто має сторонні включення і домішки, в тому числі у вигляді заліза, азоту, алюмінію, сірки. Основний хімічний склад бурштину являє собою суміш з вуглецю, кисню і водню, формула - З 10 Н 16 О.

Янтар легко запалюється при контакті з відкритим вогнем і видає при цьому характерний хвойний запах. Крім того, він електризується при інтенсивному терті. І незважаючи на те, що камінь цей є дуже ніжним і легко пошкоджуються, існує особлива його різновид, яка навіть піддається огранювання, - це бірманський бурштин.

родовища бурштину

Найбільшим і відомим родовищем бурштину є Пальмнікенское в селищі Янтарний, в Калінінградській області. Видобуток відбувається за рахунок розбивання і розмивання потужними струменями води грунт, в якій знаходяться поклади бурштину.

У невеликих обсягах бурштин знаходять і закордоном, в тому числі в США, Канаді, Мексиці, в Румунії та Домініканській Республіці, де видобувається в тому числі рідкісний блакитний бурштин. Також три родовища діють на території України.

Лікувальні та магічні властивості бурштину

Янтар відноситься до числа цінний ювелірних каменів, чиє благотворний вплив на людський організм офіційно підтверджено. І якщо раніше його різними способами (наприклад, розтертим в порошок) змішували з водою і брали цю лікувальну рідину, то сьогодні з нього готують бурштинову кислоту. Остання використовується як потужний імуностимулятор, що допомагає боротися із запальними процесами і сильними стресами.

Крім загального оздоровлення бурштин застосовували для відбілювання зубів, лікування хвороб шлунково-кишкового тракту, головний біль і дихальної системи. Крім того, раніше вважалося, що камінь допомагає поліпшити роботу щитовидної залози.

Магічні властивості приписувалися янтарю практично з того моменту, як його тільки почали використовувати стародавні народи - не менше п'яти тисяч років тому. У багатьох міфах і легендах камінь асоціювався з Сонцем, навіть вважаючи його застиглими шматочками ефіру небесного світила. Особливу силу в очах магів мав бурштин, в якому застрягли ящірки і комахи, - такі камені використовувалися в різних церемоніях і обрядах.

Вважається, що бурштин здатний принести велику удачу своєму власникові, наділити його життєвою силою, бадьорістю, змусити «світитися зсередини». Сонячний камінь позбавить від депресії, подарує щастя і взаємну любов, якщо помисли людини чисті.

Кому підходить бурштин

Янтар - унікальне сполучна ланка між минулим і сьогоденням, хранитель пам'яті про часи далеких і майже недоступних для вивчення. Саме тому камінь вважається найвдалішим талісманом для тих, чиє життя і робота безпосередньо пов'язана з вивченням давно минулих днів - археологів, геологів, викладачів філософії та істориків.

Що стосується знаків Зодіаку, то тут рекомендації астрологів можуть здатися досить очевидними. Сонячний камінь як не можна краще підходить людям Вогню, особливо Левам.

Янтар не протипоказаний знакам Води і Повітря, проте я дуже обережно до нього варто ставитися Тельцю: бурштин - не найкращий для нього вибір.

Залиште Свій Коментар